TTNET Bağlantı Kopma Sorunu

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Ülkemizde çoğu kişinin kullandığı gibi bende baş belası TTNet'i kullanıyorum. İnternet bağlantımda sürekli kopmalar oluyor. Sürekli derken mesela 1 hafta çok iyi kullanıyorum, sorun yok. Sonraki 1 hafta sürekli kopma oluyor. Bu süre değişiyor bazen 1 ay iyi 1 ay kötü oluyor. Bilgisayar ile günlük kullanımda çok fark edilmiyor ancak online oyunlarda baş belası oluyor. Telefon ile bağlandığımda daha beter oluyor 15 dakikalık video 30 dk oluyor. Bu kopma olayı anlık şekilde gerçekleşiyor yani videounun 1 dksını izliyorum kopuyor 30 saniye ila 1 dk içerisinde tekrar geliyor ve sürekli böyle böyle gidiyor.

Diğer konulardan okuduğum kadarıyla modeme ping yollayarak şu şekilde bir sonuç aldım;

2.JPG

Modem arayüzünden de SNR Margin downstream ve upstream değerleri şu şekilde görünüyor.

tp.JPG

Şimdi modem olarak TP-Link kullanıyorum ve modem yeni, splitter yeni, ethernet kablosu yeni. Hepsini de sıfır aldım. Modem sürücüsü güncel.

TTNet müşteri hizmetlerine sayısız defa arıza kaydı bıraktım, arızanız giderildi diye geri dönüş yapıyorlar. Ya da elit hizmet ekibine yönlendiriyorlar. Elit hizmet ekibi "Evde misiniz? Bugün geliyoruz. Sorun modem kaynaklı görünüyor" diyor. Modemi yeni aldım diyorum, bizde modem kaynaklı gözüken sorununuz var diyor. Gelip bakmamız 14 lira, modem satarsak şu kadar lira deyip duruyorlar. Bazen ciddi ciddi şüpheleniyorum bu kesintileri bilerek yapıp cebimizdeki parayı almaya çalışıyorlar diye. :mad:

Bir de size sorayım istedim. Yukarıdaki ekran alıntılarına bakarak sorunun modemde olup olmadığını anlayabilir miyiz? Ya da sorun modem de değilse ne yapabilirim? Boştan yere bu elit hizmet ekibini çağırıp para ödemek istemiyorum.

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sene Şu TTnet illaki 1 kere internetimi kesiyor.Alışkanlık haline gelmiştir onlar için.
Arayıp sorduğumda bölgenizde bir sorun görünüyor diyor fakat komşumda TTNET kullanıyor
onlarda sorun olmuyor yani arada böyle başı boş kesimleri oluyor.Fakat arayıp arıza kaydı yerine Türk Telekoma gidip durumumuzu belirttiğimizden beri internette eskisi gibi bir yavaşlık görmedim.Oyunlardaki pingim 9 - 30 arası değişiyor.Size tavsiyem gidin bir konuşun olmadı Üyelik süreniz dolduysa hizmeti iptal talebi ile sonlandıracağınızı söyleyin.İyi forumlar benim fikirlerim bu kadar.

Taahüt yoksa bence Türknet düşünülebilir. Benim 2 ay kaldı hemen geçeceğim. AKN belasından kurtulmuş olacağım. AKN dolunca 5 mbps olacak olan netim sürekli 4 ile 3 mbps arasında geziyor. Aradığım zaman düzeltiyorlar, 1 gün sonra aynı terane. Hergün aramak zorundamıyım ben bunları. Gerçekten sorumlu birini denk getirirsem milletin içinde rezil edeceğim. Günde 2 defa kesin olarak kopuyor bende de. Sizin hat hızını arayıp 8 mbps'e alın ve kopmalar olacak mı bakın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı