TTNET bağlantı kopması

Nolitmix

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 10 aydır TTNET 50 Mbps VDSL sabit internet paketi kullanmaktayım. Bu aya kadar 9 ay boyunca hiç bağlantı kopmadan, internet hızı yavaşlamadan kullanmaktaydım. 4K filmleri hiç donmadan rahat bir şekilde izleyebiliyordum, bu söylemekteki amacım internet hızım gayet yüksekti, Steam'de ise 5MB ile indirme yapıyordum.

Gel gör ki 1 aydır günde 15-20 kere internet kopması yaşıyorum. Her gün internet sağlayıcım olan Türk Telekom müşteri hizmetlerini ve ZTE modem müşteri hizmetlerini aramaktayım. 3 kere teknik ekip yolladılar ama çözüme varamadık. Paket hızınızı düşürün kopma düzelir dediler ilk iki seferde, 35Mbps'ye düşürdüm yine düzelmedi, 3 seferde ankastre kutusunu kurcaladılar, diğer personel de internet direğinden bir şeyler yaptı o gün rahatladım sorunum düzeldi sandım, sonraki gün yine başladı bütün sıkıntılar. Bina tesisatı eski olduğundan 10 ay önce bina ankastresinden sıfır CAT6 kablo çektim evin içine, modeme. Yani bina içi bağlantı kablom da yeni.

Problemim şu;

İnternet bağlantım bir anda kesiliyor ve modemi kapatıp açmaz isem 10 dakika boyunca falan geri gelmiyor. Modem'i kapatıp açınca ise bir süre geliyor sonra 10-15 dakika sonra tekrar gidiyor. Modem üzerinde DSL ve Power ışıkları hep aktif, ınternet ışığı da olması gerektiği gibi yanıp sönüyor. İnternet kopunca bir problem de göremiyorum modem üzerinde.

(Arayüz üzerinde görünen değerleri de paylaşıyorum, yardımcı olabilecek olan varsa minnettar olurum, teşekkürler.)

Dosya Ekleri

• ttnet.png
    ttnet.png
    43,5 KB · Görüntüleme: 39
Kabloda ek var mı hat değerlerine göre maksimum 50 Mbit alabiliyor gözüküyorsun ve saha dolabına galiba uzaksın.

Kabloda ek var mı hat değerlerine göre maksimum 50 Mbit alabiliyor gözüküyorsun ve saha dolabına galiba uzaksın.
Hattı sadece ben kullanıyorum, ortaklaşa kullandığım kimse yok. Sormak istediğin Cat6'nın ayrılıp ayrılmadığı ise modeme gelene kadar tek kablo halinde, lakin modeme bağlanmadan modem kendi DSL kablosu ile Cat6'nın kablo uçları ilkel olarak birbirine bağlanıp üstüne bant çekilmiş şekilde kullanıyorum. 9 ay böyle kullandım bir sıkıntı yaşamadım.

Saha dolabının tam yerini bilmiyorum lakin 250-300 metre civarı sanırım, TTNET ekiplerinin söylediğine göre.

Problem çözüldü arkadaşlar.

1 aydır düzenli bir şekilde TTNET müşteri hizmetlerini ısrarla arayışlarım ve TTNET Müdürlüğüne ayriyetten başvurularım, teknik ekiplerinin de özenli çalışmalarıyla, bağlı olduğum Santral Kutusundaki portlar, internetin geldiği direkteki bağlantılar ve modemim sıfır olarak değiştirildi.

Şuan sağlıklı bir şekilde internet hizmeti almaktayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı