TTNET binaya kutu getirmiyor

mrhelloworld

Hectopat
Merhaba, yeni bir binaya taşındım ve binanın girişinde internet kutusu yok (ismini bilmiyorum) TTNET geldi elektrik direğinden kablo çekti binanın önüne fakat binanın içinde kutu olmadığı için bağlayamadık interneti, Türk Telekom'dan başvuru yapınca çok uzun sürede geliyor gibi yorumlar gördüm, bu kutunun adı da sanırım telefon kutusu. Elektrikçiden telefon kutusu alıp kendim takabilir miyim bu kabloyu? Nasıl çözebilirim bu durumu Türk Telekom'u beklemeden, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni bir binaya taşındım ve binanın girişinde internet kutusu yok (ismini bilmiyorum) TTNET geldi elektrik direğinden kablo çekti binanın önüne fakat binanın içinde kutu olmadığı için bağlayamadık interneti, Türk Telekom'dan başvuru yapınca çok uzun sürede geliyor gibi yorumlar gördüm, bu kutunun adı da sanırım telefon kutusu. Elektrikçiden telefon kutusu alıp kendim takabilir miyim bu kabloyu? Nasıl çözebilirim bu durumu Türk Telekom'u beklemeden, teşekkürler.

Maalesef artık çekmıyorlar. Elektrikçiden yeteri kadar kablo alırsanız yapabilirsinz.
Ben kendim çekmiştim. CAT 6 kablo alipucunu çaktım. Ama RJ 45 çaktırmayacaksınız RJ 11 çaktıcaksınız tek tarafına. Kabloyu modeme kadar çekin. Kutunun oraya bırakın TT'den gelip oraya bağlasınlar. Metresini şu anda ben 2 TL'ye satıyorum CAT 6'nın.

Son düzenleme:
Nasıl kablo almam gerekiyor? Süreç nasıl olacak bilgilendirirseniz sevinirim.

CAT 6 kablo alıp içindeki mavi ve beyaz kabloları RJ 11'e çaktırın. Kabloyu modeminize çekin. Kutunuzu alırken sölersiniz internet için diye gerekli parçaları verirler. Kutunuzu duara monteleyin. Kutunuza dışardan kabloyu TT halledecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı