TTNET Ceza Yedi

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 7B
Türkiye’nin en büyük internet hizmet sağlayıcısı TTNET’e 111 milyonluk ceza kesildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), TTNET’in, abonelerden fazla fatura tahsil etmek, BTK’ya yanlış ve eksik bilgi vermek suçlarından toplamda 30.470.000 TL idari para cezası ödemesine ve fazladan tahsil edilen tutarların (2006-2013 yılları arası toplam 111.900.000 TL) altı ay içinde iadesine karar verdi. TTNET’in karara uyup uymayacağı ya da itiraz edip etmeyeceği ise merak konusu.

Fatura şişirme benim de başıma gelmişti. Bakalım TTNET bu işten nasıl sıyrılacak? Şu an neredeyse tekel konumunda olan firmanın bu işten sıyrılacağına kesin gözüyle bakıyorum. O yüzden kimse geri iade hayali kurmasın
icon_sad.gif

Derleyen: Bilgisayar Manyağı (Forum)

Kaynak:
TTNET Ceza Yedi | Donanımcı Baba

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim fatura 62TL sabit idi. Birden 74TL, 80TL gelmeye başladı. Gittik ne oluyor dedik. Hiçbir açıklama yapamadılar. Hemen gittiğimiz dönemin fatura kesiminden sonraki ay ücretsiz, ondan sonraki 6 ay ise %50 indirim verdiler. Biz de iyi hoş dedik, çıktık. 7 ay sonra 62TL'ye çıktı tekrar. Sonra yine 70-80TL geldi. Tekrar gittik. Bu kez hemen kampanya koydular önümüze. 1 yıl boyunca aynı paket 44TL dediler. Bir de dipnot düşüyor, "Kampanyanın bugün son günü, yarın gelseniz yapamazdık" bak hele sen şu işe. Ne kadar da şanslıyız(!)
Velhasıl kelam, hakkınızı sonuna kadar arayın.. Bu hırsızlara paranızı kaptırmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
50GB Akk'li Netlimitsiz kullanıyorum. Her ay 70-80 bindiriyorlar. Ceza kestikleri çok iyi oldu.

Bizde 2 yıl önce telefonu kapattırdık şimdi mesaj attılar sistemlerimizde sizden 0.35 kr fazla para almışız diye... Lütfen gelip paranızı alın diyorlar. :D

Aradaki fark bunu resmi olarak yapıyorlar ve devlet hiç sesini çıkarmıyor. Bu işten sıyrılırsa şaşırma açıkçası. İnternet ülkemizde tekel durumda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı