TTNET Ceza Yedi

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 7B
Türkiye’nin en büyük internet hizmet sağlayıcısı TTNET’e 111 milyonluk ceza kesildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), TTNET’in, abonelerden fazla fatura tahsil etmek, BTK’ya yanlış ve eksik bilgi vermek suçlarından toplamda 30.470.000 TL idari para cezası ödemesine ve fazladan tahsil edilen tutarların (2006-2013 yılları arası toplam 111.900.000 TL) altı ay içinde iadesine karar verdi. TTNET’in karara uyup uymayacağı ya da itiraz edip etmeyeceği ise merak konusu.

Fatura şişirme benim de başıma gelmişti. Bakalım TTNET bu işten nasıl sıyrılacak? Şu an neredeyse tekel konumunda olan firmanın bu işten sıyrılacağına kesin gözüyle bakıyorum. O yüzden kimse geri iade hayali kurmasın
icon_sad.gif

Derleyen: Bilgisayar Manyağı (Forum)

Kaynak:
TTNET Ceza Yedi | Donanımcı Baba

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu TTNET yurt dışında'da milleti böyle dolandırıyor mu yoksa sadece Türk'lere mi özel? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
TTNET'in dolandırma politikası sadece Türkiye'de geçer. Adamlar bizden 4-5 kat hızlı net kullanıyorlar. TTNET'i yaşatmazlar Avrupa'da. :)

Çok iyi olmuş. TTNET'i yaklaşık 7 senedir kullanmıyorum. Ev telefonunu da bir türlü iptal ettiremedim, aile malum eski toprak.

Ne verdikleri hizmet bir halta benziyor ne de yaptıkları iş.. Az bile kesmişler cezayı.. 56k modem zamanından beri (1996) altyapı çalışması yalanı.. Yahu tirlyonlarca para kazanıyorsunuz 18 senede geldikleri nokta hala 8mbit AKK!

Fiberi falan da hiç inandırıcı gelmiyor bana.. Uydunet, Turkcell Superonline seçeneği olanlar geçsin bence...

Tüm internet paketlerinden bile hayvan gibi para alan, o internet paketlerine de 2 mbps upload veren şerefsizlere bu kadar ceza az olmuş.

Bir forumda yaklaşık 3-4 sene önce yazdığım bir mesajta ortalama 800 kbs hızla indirme yapıyorum demişim ben bu sene 800ü zar zor görebiliyorum genelde 600-700 akk geldi mi 200-300. Senelerdir bir gıdım ilerleyen birşey olmadı aksine daha beter oldu. 70 küsürlü para alıyorlar normalde 60lı birşey olması lazım kafalarına göre fiyat yolluyorlar. Bakıyorum durduk yere fiyat artmış azalmış. Allah belasını versin ttnetin ne diyeyim. Keşke araplar yerine Japonlar alsaydı belki altyapıya, hıza önem verirlerdi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı