TTNET Düşük İndirme Hızı Sorunu

SelimAvc

Hectopat
Daha fazla  
TTNet Firmasından 55,90 Liraya UltraNet 8 Mbps 50 GB AKK'lı bir paket aldım. Başlarda çok iyiydi hızı, hatta modemi de yeniledim. Modeli ZyXEL VMG3312-B10B. Wi-Fi özelliğini de %100 güç verdim fakat hem telefonda hem de desktop bilgisayarımda indirme hızım çok düşük. Telefonda 50kB/s, PC'de 250 kB/s. Daha önce 1,1 MB/s indirme hızım vardı, AKK'dan diyeceğim ama bugün ay başı, kota sıfırlandı fakat değişen bir şey yok. Modemi RAM bellek boşalsın diye 10 dakika kadar kapalı tuttum. Wi-Fi'da şifre var, kimse kullanmıyor benden başka. TTNet'i aradım DNS adresi verip geçiştirdiler. HD 720p video donuyor, teknik servis istedim 1.5 ay oldu. OOKLA ve Türk Telekom Hız Testinde 11.3 Mbps Download, 0,8 Upload hızım gözüküyor ama sitelerde kasıyor. Youtube vb. video sitelerinde HD izleyemiyorum. Hattımda sorun yok şu an. Bilgisayarımın özellikleri de şöyle;
  • 2 GB DDR3 1333 MHz Kingston KVR RAM
  • 2 GB 128 Bit ATI HD Radeon Ekran Kartı AGP
  • AMD Six-Core 3.5 GHz İşlemci
  • Gigabyte AM3+ Anakart
  • Win 10 Single Language 32 Bit İşletim Sistemi
Şu an RAM 1 GB dolu, 1.7 GB sınırı var Task Manager'da. Bilgisayarla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. CCleaner, ASC 9 ile temizledim. Sürücülerim güncel. Chrome kullanıyordum fakat çok fazla RAM tükettiği için IceDragon kullanıyorum, Firefox tabanlı bir browser. Tarayıcı değiştirip denedim sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı