TTNET Düşük İndirme Hızı Sorunu

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Kullandığım Paket ;

Adsız.png

Speedtest Sonuçlarım ;

Adsız2.png

TTNET'in Kendi Hız Testi ;

Adsız3.png

Sorunum şu, maksimum görebildiğim indirme hızı ; 800-900 KB/s arasında değişiyor. Eskiden indirme hızım cidden çok güzeldi ve çok daha hızlıydı. 1.0 MB/s'dan aşağı düşmezdi indirme hızı ve testlerde indirme hızı genellikle 11 Mbps - 12 Mbps arasında oluyordu. Şimdi ise yukarıda gördüğünüz gibi. Cidden anlamış değilim, TTNET'i arasam bile hattınızda sorun yok diyorlar.

Sizce ne yapmalıyım, altyapı da sıkıntı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı paketi kullanıyorum. 1 ay önce 9 Mbps alıyorken Turk Telekomu aradım ve 2 saat içerisinde santralden hallettiler. Şuanda 14Mbps alıyorum ve anlık indirmede 1.8Mb/s alabiliyorum.

Müşteri hizmetlerini aradım. 16Mbps paketimden 9 Mbps alıyorum dedim. Klasik ip, dns değiştirme olaylarından sonra yeniden hız testi yapın dedi. Tabiki yine aynı hızı alıyordum. Sonra adam benim yapabileceğim bir şey kalmadı arıza kaydı oluşturuyorum, ekiplerimiz en kısa sürede sorununuzu çözecektir dedi. 2 saat sonra bir defa internetim gitti hemen ardından telefon geldi sorununuz düzeldi mi diye. Sorunum düzeldi dedim ve arıza kaydını kapattılar.

Müşteri hizmetlerini aradım. 16Mbps paketimden 9 Mbps alıyorum dedim. Klasik ip, dns değiştirme olaylarından sonra yeniden hız testi yapın dedi. Tabiki yine aynı hızı alıyordum. Sonra adam benim yapabileceğim bir şey kalmadı arıza kaydı oluşturuyorum, ekiplerimiz en kısa sürede sorununuzu çözecektir dedi. 2 saat sonra bir defa internetim gitti hemen ardından telefon geldi sorununuz düzeldi mi diye. Sorunum düzeldi dedim ve arıza kaydını kapattılar.
1 ay olmuş ama acaba herhagi bir ekip eve geliyormu yada ücret talep edildimi.

1 ay olmuş ama acaba herhagi bir ekip eve geliyormu yada ücret talep edildimi.
Şuan Turknet'e geçtim. O zaman aradığımda arıza kaydı oluşturmuştum. Eve gelen herhangi bir ekip olmadı. Çünkü daha önce alabiliyorken o zaman alamıyordum. Santral'den halletmişlerdi benim sorunumu. Herhangi bir ücret de ödememiştim.

Senin sorununa benzer bir arkadaşın konusuna yazdığım şeyi aynen buraya da yazıyorum, umarım sorunun çözülür;

• Modeme reset at.
• Modemi kapat, 1 dakika sonra başlat.
• Modemi fabrika ayarlarına getir.
• Wifiyi kapat.
• Tarayıcıyı kapat.
• Başka bir indirme yada yükleme yapıyorsan durdur.
• Bilgisayarı yeniden başlat.
• Modemi soğuk bir yere koy ve yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra tak.
• İnterneti hiç bir yerde kullanmadığından emin ol. (Online oyunlar, videolar vs.)
• En kötü teknik servise başvur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı