TTNET Düşük Upload Hızı

AKN ve taahhüt yok. Her yöne bin dakika da var. Fiyat sabit, 100Mbit olsa da 60 lira, 35 olsa da.
Fiyatı çok makul. Upload hızınız da yayın için giriş seviyesinde. Ben TTNET kullanıyorum. 24 MPBS ye kadar 35 AKN 60 TL ve upload hızım 2 MBPS

Fiyatı çok makul. Upload hızınız da yayın için giriş seviyesinde. Ben TTNET kullanıyorum. 24 MPBS ye kadar 35 AKN 60 TL ve upload hızım 2 MBPS
TürkNet, VDSL de minimum 24Mbit download 2Mbit upload veriyor. Sen başvuru yapıyorsun, altyapı ne kadar müsade ediyor ise o kadar upload ve download yükseliyor ama fiyat değişmiyor. AKN de olmadığı için istersen 10 TB veri indir yine de hız yavaşlamıyor, hep stabil kalıyor.
TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri

Ben turknet'teydim. TT'nin altyapısından alıyordum (VAE). 75mbit hızım vardı (hattım 100mbit desteklemesine rağmen 75mbit verdiler birde terbiyesizler). Ve birgün geldi beni CGN NAT'a (ortak IP havuzu) attılar. Port yönlendiremiyorsun, DDNS yapılandıramıyorsun!

1 senedir Dinamik IP kullanıyorum, nereden çıktı bu CGN NAT olayı, tekrar dinamik IP verin dedim, vermediler. Statik IP tanımlayabiliriz dediler. Statik IP +12₺.

Bende münakaşa edip delirdim. Ulan zaten 65₺ vereceğim sana, statik IP'de eklesen +12₺ ile olacak 77₺. Üstüne 17₺ daha koyar Türk Telekom'a geçerim dedim öyle de yaptım.

94₺'ye 100mbit down 4mbit up 300GB kota + ayda her yöne 100 dakika ev telefonu, dinamik IP ile sıkıntısı sorunsuz hayatıma devam ediyorum.

Sorun olduğunda muhatap bulabildiğiniz bir firma değil turknet. Google'da biraz araştırma yapın, ne demek istediğimi anlayacaksınız...

Ben turknet'teydim. TT'nin altyapısından alıyordum (VAE). 75mbit hızım vardı (hattım 100mbit desteklemesine rağmen 75mbit verdiler birde terbiyesizler). Ve birgün geldi beni CGN NAT'a (ortak IP havuzu) attılar. Port yönlendiremiyorsun, DDNS yapılandıramıyorsun!

1 senedir Dinamik IP kullanıyorum, nereden çıktı bu CGN NAT olayı, tekrar dinamik IP verin dedim, vermediler. Statik IP tanımlayabiliriz dediler. Statik IP +12₺.

Bende münakaşa edip delirdim. Ulan zaten 65₺ vereceğim sana, statik IP'de eklesen +12₺ ile olacak 77₺. Üstüne 17₺ daha koyar Türk Telekom'a geçerim dedim öyle de yaptım.

94₺'ye 100mbit down 4mbit up 300GB kota + ayda her yöne 100 dakika ev telefonu, dinamik IP ile sıkıntısı sorunsuz hayatıma devam ediyorum.

Sorun olduğunda muhatap bulabildiğiniz bir firma değil turknet. Google'da biraz araştırma yapın, ne demek istediğimi anlayacaksınız...
Keyfi eleştiri gibi geldi bana. Şu muhatap meselesi şöyşe çalışıyor; internetten ya da telefondan şikayet kaydı oluşturuyorsun. Aynı günün akşamı ya da ertesi gün teknik elemanlar gelip sorunu hallediyorlar.

Keyfi eleştiri gibi geldi bana. Şu muhatap meselesi şöyşe çalışıyor; internetten ya da telefondan şikayet kaydı oluşturuyorsun. Aynı günün akşamı ya da ertesi gün teknik elemanlar gelip sorunu hallediyorlar.
Evimde IP kameralar var ve ben bunları gün içerisinde takip etmek zorundayım. CGN NAT'ta port yönlendiremezsin, DDNS yapılandıramazsın dolayısıyla IP kamerana ulaşamazsın. TurkNet'in keyfi politika değişiklikleri benim keyfi eleştirim olamaz.

İkincisi öyle elemanlar geliyor, yapıyorlar dediğin sistem YAPA altyapısındaysan gerçekleşiyor. VAE üzerinden alıyorsan kimsenin gelip gittiği yok!

Ezbere konuşmayın!

Hocam internet için tek tek konuşup görüşmek gerekiyor firmalar ile alt yapınız ve konumuna bakıyorlar.Şu firma çok iyi vs. demek çok saçma bana kalırsa örnek vermek gerekirse 6 yıldır türknet kullanıyorum hergün internet kesilmeler 1mb hız, 1 hafta internetsizlik, çağrı merkezleri bir işe yaramaz, aynı gün yapıldı denilip bir bok olmaması gibi bir sürü mevzu sadece bu firma için değil ama lafım gidin tam isteğinizi belirtin ona göre sözleşme yapınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı