TTNET fiber modem değişimi

wreak

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.

TTNET abonesiyim evimde fftb sistem fibernet var TP-Link C5v ile kullanıyorum. Birkaç sorum olacak.

1. ben bu modemden memnun olmadığım için ASUS RT-AX53u router satın aldım kullanıcı adımı ve şifremi girip MAC adresi de kopyaladığım halde internet e bağlanamıyorum. Bu acaba sadece router olmasından kaynaklı bir durum mu? Ve nasıl çözebilirim?

2. TTNET'ten TurkNet'e geçiyorum 1. sorudaki çözümsüzlük TTNET kaynaklı ise TurkNet'te de sorun yaşar mıyım?

3. TTNET'in verdiği modemde telefon çıkışı var benim aldığı modelde yok. Ev telefonunu nasıl kullanabilirim?

Genel olarak bu sorunu yaşayan birçok insan var hocam TTNET bu duruma engel oluyor gibi TurkNet fiber hizmeti ile kendi routerımı kullanıyorum problem yaşamadım. Bir de daha açıklayıcı bir çözüm için bu videoya bakmanızı öneririm. Ek olarak ev telefonunu fiber hizmetinde kullanmanız için VoIP destekli bir Router bakmalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@BrokenHeartS

Teşekkür ederim hocam bu TTNet te aşılamaz bir problem galiba. O videoyu izledim aynısını yaptım ama olmadı. Turknet te umarım sorun olmaz. VoIP desteği de malesef her router da yok wifi6 lısını 1000 tl limite kadar ben bulamadım en azından. Malesef telefonu kullanmak için Bridge modunda kullanmak zorundayım gibi. Umarım perfonmans düşüşüne yol açmaz.

Problemin çözümü basit.

TP-Link modellerde ads VDS moduna ISS'den aldığınız kulanıcı adı ve şifreyi yazaraanız internete bağlanmaz.
Çünkü bakır kablo içindir o bölüm.
Modemde çalışma modunu rooter moda alıp orada WAN ID'ye 35 yazarak ISS'den aldığınız kulanıcı adı ve şifreyi yazarsanoz çalışacaktır.
Sebebi şu rotır modunda WAN portu aktif oluyor.
Umarım yayarlı olur.
AC 2100 TP-Link modem de denedim. Sorunsuz çalıştı.

Geri
Yukarı