TTNET HiperNet 24Mbps hız nasıl alınır?

Baran Saray

Hectopat
Arkadaşlar 1 kaç hafta önce mahallemize Türk Telekom'un alt yapısı geldi ve TT'nin alt yapı sorgulamasından binamı sorgulattığımda HiperNet hizmeti alabileceğimi söylüyor. Alt yapı yapan çalışanı gördüğümde samimice sordum abi ben ne hız alırım diye. Bana ilk dalga geçerek istediğin hızı alırsın dedi. Sonra ciddileşerek 24Mbps alırsın dedi bende tamam dedim. Ama bu konuda TTNET'ten çok şikayet okudum.

1586176744247.png

Bu hat değerler üzerinden sizce kaç Mbps hız alırım 24 Mbps paketinden şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

1586177381313.png

Millenicom sitesinin alt yapı sorgulamasında 64 Mbps diyor.

Not: Şu anda kullandığım internet Vodafone net adls 8 Mbps ama aldığım hız 6.5-7 Mbps aralarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her servisin, o mahalleye verdiği alt yapı sistemi aynı olmayabiliyor. Eğer 24 mbps paket için size altyapıdan bir sıkıntı olmayacaklarını iletiyorlar ise, yaklaşık olarak o hızı alabilmen lazım. Ancak bu değildir ki kesinlikle 24 alacaksın. Kablo ile bağlanır isen ortalama 20-22 alabileceğini düşünüyorum. Ben 100 mbps lik bir paket kullanıyorum ve kablo ile bağlanmama rağmen bu hızın 96 mbps'lik bir kısımını alabiliyorum.

Altyapı sorgulamala sonuçlarına fazla güvenme derim. Bana normalde 60 Mbit hız gelmesi gerekirken 100 Mbit hızı sorunsuz alıyorum.
Sonradan fark ettim, senin modem ADSL2+ destekliyor. ADSL hızına bakarak VDSL için öngörü yapılması yanlış olur. Arkadaşlarında ya da komşularında VDSL modem varsa ödünç alıp ne kadar hız alabileceğine bakabilirsin.
Modeme tanımlanan hızı %100 kullanamazsın. Ortalama %10 performans kaybını göz önünde bulundurman lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı