TTNET Hız sabitleme

unknownuser5252

Centipat
ADSL modem ile 16 Mbps hızında bir paket kullanıyorum. Sinyal değerlerim ekte görüldüğü gibi fakat özellikle video yayınlarında takılmalar yaşıyorum. Normalde hızımı 12 Mbps'e sabitletirdim. Bu şekilde bu değerleri yükseltip daha kaliteli bağlantı elde ederdim. Fakat bu hafta bulunduğum mahalledeki altyapı kabloları değiştirildi. O yüzden sistemde kopmalar gözükmüyor sanırım. Arıza kaydı oluşturamadıkları için hızımı istediğim 12 Mbps'e sabitlemediler. Önerisi olan var mı? Ben 12 Mbps'e razıyım. Ama donma ve takılmalara karşıyım. 😄
İyi forumlar dilerim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Donmalar genelde evdeki diğer kullanıcıların yaptığı upload-download dolayısı ile oluyor ben ping problemimi böyle çözdüm. Wi-fi kapatarak :D

Senin 16 hız alıyorsunuz. VDSL geçebilirsiniz.
Ne yapmam gerekiyor tam olarak? Ve bu neyi değiştirir, açabilir misiniz rica etsem?
Donmalar genelde evdeki diğer kullanıcıların yaptığı upload-download dolayısı ile oluyor ben ping problemimi böyle çözdüm. Wi-fi kapatarak :D
12 mbps'de hiç donma yaşamıyorum ama. Ve herkes kablosuz kullanıyor evde. 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı