TTNET İnternet bağlantısı kesiliyor

Cabousegg

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun zamandır bunun derdini çekiyorum. Şimdi internetim 30 dakika ya da 1 saat kullansam 1-2 kere kesiliyor ve modemde sorun olmadığı kesin 2 modemim var. Biri zyxel model ttnetin verdiği birde kendime ait olan airties air 5442 şimdi ikisiyle denedim ve aynı sorun ikisinde de var. Zyxel modelinde ADSL yanıp sönüyor airties'de ise internet yanıp sönüyor sonra geliyor internet evet ADSL ile internet zaten aynı anlamda işlem yapıyor. Farklı anlamayın ikisi de internetin geldiğini gösteriyor neyse aradık bu TTNET'i 3 kez.
1)Aradık söyledik olanları bayan dedi ki internetinizi güncelliyoruz aynı sorun olursa tekrar arayın tamam dedik yaptı bir şeyler herhalde geldi gitti derken 2 gün güzel bir şekilde kullandıktan sonra yine başladı yapmaya tekrar aradık.
2)Erkek çıktı bu sefer aynısını anlattık tekrar 2 gün kullandık aynısı oldu dedik bize dediği şey şu DNS ayarlarınızı değiştirelim yine olursa arayın değiştirdik yine oldu tekrar aradık.
3)Yine bir erkek çıktı söyledik gene dediği şey şu biz buradan halledicez arızayı dedi kapattık yine aynısını yaptı.

Söyleyin vana daha n'apalım ? Aylık verdiğimiz paraya yazık ya sürekli kesiliyor oyun oynayamıyorum hiçbir şey yaptırmıyorlar ellerine almış ordan kağıt ezbere iş yapıyorlar orda ne yazarsa o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturduğun bölgede Uydunet ya da Superonline altyapısı varsa onlara geçebilirsin. Büyük ihtimal altyapı sorunu var ve kompalar bu yüzden yaşanıyor.

Mevcut bir şirkette sözleşme varken farklı bir firmaya geçmek kolay olmamaktadır. Bende sürekli kopma ve internette yavaşlama sorunları yaşıyordum. Türk Telekoma şikayet başvurusu yaptım apartmanıma gelen interneti kontrol ettiler. 18Mb üstü internet geliyor apartmana ben 16 Mb'e kadar paket kullanıyorum. Eve gelince 8 9 mb evde alıyordu.

Apartmanın kutusundan eve kadar CAT6 kablo ile yeni hat çektirdim. Bilgisayarıma Asus USN N14 aldım wifi üzerinden en az 15mb hız ile bağlanıyorum. Ev içi donanım çok önemli internet için. Eskimiş ve ya dandik kablolarla internet erişimi kolay sağlanmaz.

Aynı sorun bendede vardı meğerse kablolardaymış hocam bendeki sorun. Bir yerde burkulma yapmış o yüzden 5-10 dakikada bir gider gelirdi. Sizde kabloları tamamen baştan sona bir kontrol edin derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı