TTNET İnternet Bağlantısı Kesiliyor

Bilmemne

Hectopat
Daha fazla  
Arkdaşlar TTNET kullanıyorum. İnternet paketimi 8 Mpbs'den 16 Mpbs'ye yükselttim. Yükselttiğimden beri 10-30 dakika arasında kesilip duruyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen alt yapın 16 mbit hızı tam kaldırmıyor. Benim evde olduğu gibi, max. 12 mbit hızı kaldırıyor 16 mbit hıza çıkartınca kesilmeyeler meydana geliyor 15dk'da bir. Sizinde sanırım aynıdır hızını biraz düşürtebilirsiniz 12 Mbit hıza felan. TTNET müşteri hizmetlerini arayın.

Hattın büyük ihtimalle ADSL standardında.

Snr marjın dediğimiz değer 6dBi altına düştügünde internet bağlantısı kesilir. seninde değerin büyük ihtimalle 8 dbi degerinde seyrediyordur ufak bir elektriksel parazitte internetin gidiyor ve tekrar bağlantı kurulmaya çalışılıyor.

Düzeltme yolları

1- internet hızını düşürttürerek snr marjin değerini yükseltirsin internette kopma olmaz.
2- bina içi telefon hattı yani bina girişindeki ankastre dolabından dairene kadar cat6 kablo cekip modeme baglamak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı