TTNET İnternet Hızındaki Düşüş

labradford

Decapat
Selamlar. ASUS DSL-N10E kullanıyorum, TTNET abonesiyim. Öncelikle sorunum hakkında ufak çaplı tahminlere sahibim ama emin olamıyorum. Yaklaşık 2-3 hafta önce genel olarak internet hızında kayda değer bir düşüş yaşadım; bu, girdiğim oyunlarda spike, delay gibi aksiliklerle kombine oldu.

Harici olarak indirme hızım da anormal seyrediyor. Splitter ve köken kabloyu yeniledim fakat herhangi bir değişim söz konusu olmadı. Bulunduğu bölgenin altyapısının eksikliğinden kaynaklanan arkadaşlarım da ise bu sorun rutin haline gelmiş, bazılarındaysa 1 ay civarı bir süre sonra kendiliğinden yok olmuş. Dolayısıyla ben de hat kaynaklı paket kaybına uğradığımı düşünüyorum ama nası bir çözüm yolu izlemem gerektiğini bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Kendiliğinden yok olduğunu söyleyen arkadaşlarının bölgesinde ki hatlarda iyileştirilmiş demekki. TTNET'e durumu bildirmen gerekli

Modem arayüzünden kaç mbps hız aldığınızı kontrol ettiniz mi?

Evet. AKN'mi doldurmamış olmama rağmen 2-3 mbpslık kayıp var. Şu anki görünen hızın bile hepsini yansıtmıyor diyebilirim.

Kendiliğinden yok olduğunu söyleyen arkadaşlarının bölgesinde ki hatlarda iyileştirilmiş demekki. TTNET'e durumu bildirmen gerekli

Sanırım öyle yapacağım.

Evet. AKN'mi doldurmamış olmama rağmen 2-3 mbpslık kayıp var. Şu anki görünen hızın bile hepsini yansıtmıyor diyebilirim.

Bazen fiber hat çalışmaları sırasında aksaklıklar olabiliyor. Sana tavsiyem sürekli olarak güncel arıza kaydı çıkart. İşin peşini bırakınca hep öyle kalıyor.

Tekrardan selamlar. Müşteri Hizmetleri ile olan görüşme sonucunda, veri kaybı doğrultusunda saptanan aksamalar bağlamında oluşturulan arıza kaydı üzerine, adrese ekip yollandı.

Merkezden, hat bazında anormallikler seyredildiği söylendiği halde ekipler, iç ya da dış tesisatta herhangi bir soruna rastlamadıklarını dile getirip, hızı modemin düşürdüğünü beyan ettiler.

ASUS DSL-N10E modemimi; ZYXEL VMG3312-B10A v2 ile değiştirdim ama sonuç yine aynı. Konu hakkında bilgisi olanların alternatiflerini sunmalarından memnuniyet duyarım.

Son düzenleme:
Tekrardan selamlar. Müşteri Hizmetleri ile olan görüşme sonucunda, veri kaybı doğrultusunda saptanan aksamalar bağlamında oluşturulan arıza kaydı üzerine, adrese ekip yollandı.

Merkezden, hat bazında anormallikler seyredildiği söylendiği halde ekipler, iç ya da dış tesisatta herhangi bir soruna rastlamadıklarını dile getirip, hızı modemin düşürdüğünü beyan ettiler.

ASUS DSL-N10E modemimi; ZYXEL VMG3312-B10A v2 ile değiştirdim ama sonuç yine aynı. Konu hakkında bilgisi olanların alternatiflerini sunmalarından memnuniyet duyarım.
Önerim arayıp paketinden memnun olmadıgını o hızı alamadıgını söyle ve bir düşük pakete geçmek istiyorum de anlat durumu büyük bir ihtimalle yardımcı olacaklardır bende de öyle oldu 100mpbs paket kullanıyordum hızım 60mbps kadar düştü arayıp paketimi degiştirecegimi eskiden 90mpbs alırken şuanda 60a kadar düştügünü söyledim 1-2gün içinde sorunu düzelttiler modem hiç alakası yok emin olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı