TTNET İnterneti Kapatma Cezası

Konunun ülke ile alakası yok TTNET i sattıklarından sonra bozuldu eskiden güzeldi bence. 2006 yılıydı galiba kullandığımda sınırsız 1mbps. :D

Şimdi kısasa kısas yapabilirsin ancak bu senin zamanını alacağından bulaşmayabilirsin. Kısas'ı biraz açayım:
Eğer size alacaksın yoksa ceza ödersin deniyorsa ve gideceğiniz yerde bağlantı hızınız düşük ise devletin yasalarında 3 Mbit/s altıan düştüğünde şirketten yüzden değerinde para kesintisi yapılıyor. Bu şekilde bağlantı kurup kanıtlarsanız ya hızı arttırmaları gerekecek yada ceza alacaklar :) Madem müşteri kaybetmek istemiyor ve ceza kesmek istiyor sizde onlara bu şekilde ceza kestirebilirsiniz.

Yada bunlar uğraşmam cezayı öder hızlı olana geçerim diyorsanız geçebilirsiniz.

Arkadaşlar tabi ki de ülke ile alakası var. Örneğin Almanya 2018'e kadar ülkenin her yerinde 50Mbps internet garantisi vermiş. Biz ne yapıyoruz? AKN 4.5 Mbps olacak inşallah!

Şimdi kısasa kısas yapabilirsin ancak bu senin zamanını alacağından bulaşmayabilirsin. Kısas'ı biraz açayım:
Eğer size alacaksın yoksa ceza ödersin deniyorsa ve gideceğiniz yerde bağlantı hızınız düşük ise devletin yasalarında 3 Mbit/s altıan düştüğünde şirketten yüzden değerinde para kesintisi yapılıyor. Bu şekilde bağlantı kurup kanıtlarsanız ya hızı arttırmaları gerekecek yada ceza alacaklar :) Madem müşteri kaybetmek istemiyor ve ceza kesmek istiyor sizde onlara bu şekilde ceza kestirebilirsiniz.

Yada bunlar uğraşmam cezayı öder hızlı olana geçerim diyorsanız geçebilirsiniz.
Geçtim hocam zaten yani bağlı şuan Uydunet.

Zaten 1 mbps lafın gelişidir... 8'in altı olma ihtimali sıfır herhalde, köy değil sonuçta.

Şöyle bir şey düşündüm... Normalde 4 ay sonra taahhüt bitiyor... Şimdi burada fiber olmadığı için ttnet'in en düşük internet paketini alıp, 4 ay onu kullansam (yani lafın gelişi kullansam, napıcam onu zaten) ve sonra kapatsam, böyle bir şey olabilir mi? 26 liralık interneti var... 385 yerine 104 ödemiş olacağım, o da bir şey.

Almanya her vatandaşı için standart 50 mbps hız için bilmem kaç milyar dolarlık yatırım yapsın, bizim uğraştığımız işlere bak. İnternet hizmeti telekominikasyon sisteminin en basit bir teknolojisi neden bu kadar sorun oluyor ülkemizde anlamıyorum. @Mysterion Dostum TTNET'in en düşük paketi demişsin "Hazır Net" paketi var TTNET'in günlük 3 lira sanırım ona geçebilme imkanın var ise ona geç modemi açmazsın parada ödemezsin. :) Tabii eğer şartlara göre bu geçerliyse.

Almanya her vatandaşı için standart 50 mbps hız için bilmem kaç milyar dolarlık yatırım yapsın, bizim uğraştığımız işlere bak. İnternet hizmeti telekominikasyon sisteminin en basit bir teknolojisi neden bu kadar sorun oluyor ülkemizde anlamıyorum. @Mysterion Dostum TTNET'in en düşük paketi demişsin "Hazır Net" paketi var TTNET'in günlük 3 lira sanırım ona geçebilme imkanın var ise ona geç modemi açmazsın parada ödemezsin. :) Tabii eğer şartlara göre bu geçerliyse.
O 3 liralığı kullanmazsak artmıyor mu hocam fiyat? Ben günlüğü 3 liradan 90 lira gibi düşünmüştüm onu.

Hayır, 30 gün boyunca devamlı modem IP alırsa para ödersin, yani modemi kapattığın andan itibaren para ödemezsin, mesela 30 gün bazında ele alalım; sen 1 ay içinde 20 gün modemi kapalı tuttun tatile gittin geldin 10 gün kullandın, o ay faturanı 30 lira ödersin. @Silinen üye

Hayır, 30 gün boyunca devamlı modem IP alırsa para ödersin, yani modemi kapattığın andan itibaren para ödemezsin, mesela 30 gün bazında ele alalım; sen 1 ay içinde 20 gün modemi kapalı tuttun tatile gittin geldin 10 gün kullandın, o ay faturanı 30 lira ödersin. @Silinen üye
Buna da bir kulp bulup zorluk çıkarmazlar umarım. Arayıp konuşayım, teşekkürler.

Sözleşme hangi paket üzerindeyse o paket olacak diye zorlayacaklardır büyük ihtimal. Her şeyi denedikten sonra yine de olmazsa dediğim gibi tüketici hakem heyetine başvurmanızı tavsiye ederim. Genelde müşteriden yana karar veriyorlar ki böyle bir olayda firmadan yana karar çıkması çok zor.

Alıştığımız için böyle üstümüzden haksız para kazanıyorlar hocam zaten.

Bunu soracağım Uydunet'e ama sanmıyorum ödeyeceklerini.

3 yıl önce yapılmış bir sözleşme, evin içinde bir yerde ama bulamadım açıkçası... ''Fiber olan yerden fiber olmayan yere taşınırsanız, 1 mbps internetimizle sürünmek zorunda değilsiniz!'' tarzı bir madde yoktur zaten kesin.

Ne demek bunun ülkeyle ne alakası var? 50 mbps internet kullanırken yapılan bir tahattüt için neden ya 1 mbps ya 385 liralık iki seçenekten birini seçeyim? İstanbul'un merkezinde fiber internetin yoksa bu benim sorunum değil ki. Ronaldo'yu çıkarıp çok hızlı inanılmaz hızlı oha hızlı reklam yapmasını biliyor ya TÜRK TELEKOM, bunu sağlıyor mu peki? Hızı bırak bağlantısı bile yok.

Ben Türk telekom haklı gibi bir ibare kullanmadım. 1 kez Türk Telekom kullandım, bi daha da asla kullanmadım. Ve Turk Telekom kadar lanet edilecek bir şirket zor bulunur Dünya'da. Ancak benim demek istediğim şu, Turk Telekom firması özel bir firma. Devlete veya resmi kurumlara ait değil. Ve sözleşmesinden de altyapısından da o firma sorumlu. Bunun ülke ile ne alakası var? Ha, Uydunet-Teledünya ile sorun yaşarsınız, o zaman dersiniz anlarım. Turksat devletin bir parçası. Ancak Turk Telekom satıldığından beri devletle-ülkeyle bir bağlantısı yok. Ve onun üzerinden ülkeye laf etme lüksümüz yok maalesef.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı