TTNET modem iadesi

narkissos

Kilopat
Daha fazla  
TTNET'den TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum ancak TTNET'in sağlamış olduğu modem bende mi kalacak yoksa onu iade edip yeni bir modem mi almam gerekecek bilgisi olan yardımcı olabilir mi? TurkNet'in üyelik başvuru kısmında şöyle bir not düşülmüş "Modem Hakkında Önemli Not: TurkNet’e abone olduktan sonra kullanmakta olduğunuz fiber modemin mülkiyeti TurkNet’e geçecektir. Modemi kullanmaya devam etmenizi ve önceki operatörünüze iade etmemenizi rica ederiz. Modem için size herhangi bir cezai ücret yansıtılmayacaktır." Bunu okuduğumda iade edilmemesi gerektiğini anlıyorum fakat yine de bir sıkıntı olur mu diye endişelendim malum TurkNet'e ulaşamıyorum sizlere sormak istedim. 2 yıllık taahhütlü sözleşmem vardı TTNET ile.

TT'yi arayıp modem ile ilgili bilgi alın. Bildiğim kadarıyla taahhüt döneminde modemin parasınıda ödüyorsunuz ama işi riske atmaya değmez.

TTNET'den TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum ancak TTNET'in sağlamış olduğu modem bende mi kalacak yoksa onu iade edip yeni bir modem mi almam gerekecek bilgisi olan yardımcı olabilir mi? TurkNet'in üyelik başvuru kısmında şöyle bir not düşülmüş "modem hakkında önemli not: TurkNet’e abone olduktan sonra kullanmakta olduğunuz fiber modemin mülkiyeti TurkNet’e geçecektir. Modemi kullanmaya devam etmenizi ve önceki operatörünüze iade etmemenizi rica ederiz. Modem için size herhangi bir cezai ücret yansıtılmayacaktır." Bunu okuduğumda iade edilmemesi gerektiğini anlıyorum fakat yine de bir sıkıntı olur mu diye endişelendim malum TurkNet'e ulaşamıyorum sizlere sormak istedim. 2 yıllık taahhütlü sözleşmem vardı TTNET ile.

Taahhütnamen bittiyse modemi geri almazlar onun parasını faturaya yansıtıyorlar sen ödemiş oluyorsun.

TT'yi arayıp modem ile ilgili bilgi alın. Bildiğim kadarıyla taahhüt döneminde modemin parasınıda ödüyorsunuz ama işi riske atmaya değmez.

Taahhütnamen bittiyse modemi geri almazlar onun parasını faturaya yansıtıyorlar sen ödemiş oluyorsun.

Hayır fiber kullanyorsa alırlar. Fiber modem de sadece kullanım ücreti alıyorlar.
TTNET'i aradım modemi iade etmeniz gerekir yoksa 250 TL ücreti olur onun dışında cayma bedeli ödemeniz gerekir o da içinde modem de dahil olmak üzere 2001 TL dedi. Modem içinse VDSL altyapısını değil şuan hatırlamadığım başka bir altyapı teknolojisi kullandığını ve her halükarda yeni modem almam gerekeceğini söyledi.

TTNET'i aradım modemi iade etmeniz gerekir yoksa 250 TL ücreti olur onun dışında cayma bedeli ödemeniz gerekir o da içinde modem de dahil olmak üzere 2001 TL dedi. Modem içinse VDSL altyapısını değil şu an hatırlamadığım başka bir altyapı teknolojisi kullandığını ve her halükarda yeni modem almam gerekeceğini söyledi.

TTNET ile senin daha sözleşmen dolmadi mı?

TTNET ile senin daha sözleşmen dolmadi mı?
Hayır henüz 8 ay oldu, TurkNet ile de görüştüm modem iade edilecek biz ücretsiz modem vericez ama kullanım bitince geri alıcaz dediler. Araştırdığım kadarıyla 1 yıldan uzun süreli sözleşmelerde cayma bedeli ödenmemeli diye bir madde var ama buna da kılıf bulunmuş biz cayma bedeli almıyoruz indirim bedeli alıyoruz diyerek yine çıkışı imkansızlaştırıyorlar şu TurkNet'e ne zaman niyet etsem bir türlü alamadım seneye kaldı artık.

Geri
Yukarı