TTNET modem iadesi

Warg

Hectopat
Makaleler
1
TTNET hattımı iptal edecegim de benim modemim bozuldu diye 1 sene önce faturaya ek 10 TL ücretle TD9970V3 aldım şimdi hala ödüyorum. Taahhütümün bitmesine 7 ay var 7 ay sonra iptal edince modemi geri isteyecekler mi?
Daha sonrada NetSpeed'e geçeceğim.
Şu an ADSL olarak kullanıyorum VDSL geçme işlemini TTNET müşteri hizmetlerine mi söylemem lazım?
Yani hem iptal edeceğim hem de beni VDSL geçirin demek biraz komik olacak ama ne yapmam lazım?
Alt yapım destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • NetSpeed'e bildireceksiniz ISS değiştirirken NetSpeed sizi VDSL'ye geçirecek.
  • NetSpeed modem vermiyor modem almanız lazım.

Tekrar bir soru daha sorayım TTNET ile tahhütüm 28 Ocak 2021'de bitiyor bu gün aradığımda bana 690 TL masraf cıkıyor.
Faturamı resim olarak aşagıya attım nasıl hesaplayacagımı bilmiyorum ama her ayda aramak istemiyorum ulaşana kadar kanser oluyorum zaten mh ye.
Kısacası ben nasıl hesaplıyoruz kendimiz. 10 TL de modem ücreti var.
InkedScreenshot_1_LI.jpg

400 ila 600 tl arası bir cayma bedeli çıkabilir. Bir yıldan az süreli aboneliklerde tüketicinin lehine cayma bedeli uygulamasına örnek vermek gerekirse, bir müşteri aylık 100 TL olan bir internet paketini 80 TL olarak kullanmak üzere 12 aylık bir taahhüt ile anlaşma yapmış olsun. Ayrıca 100 TL aktivasyon bedeli hediye edilmiş olsun. Bu müşteri 6. ayda iptal talebinde bulunduğunda o zamana kadar yararlandığı indirim ve hediyelerin toplamı (20 x 6) + 100 = 220 TL olur. Kalan 4 aydaki toplam ödeyeceği tutar ise 80 x 4 = 320 TL'dir. Bu durumda tüketici lehine uygulama esastır ve geçen ayların bedeli daha az olduğundan ödenecek cayma bedeli de 220 TL'dir.

Kayıt olduğunuz telefondan *124# tuşlayın ardından taahhüt bilgilerine tıklayın. Taahhüt bitiş tarihi ve cayma bedelini görebilirsiniz.

Şimdi görüştüm NetSpeed ile bana ZyXEL - VMG1312-T20B ADSL-ADSL2-VDSL-VDSL2 altyapı türlerini desteklemektedir. Denildi ben
Tenda V1200 almayı düşünüyordum ama VDSL 2 VDSL farkları nedir acaba alacagım modem iyi değil mi incelem izleyip karar verdiydim ama. 350 400 tl civarı daha iyi bir modem öneriniz varsa bekliyorum bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı