TTNET modem önerisi

grizzlies

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 yıldır TTNET kullanıyoruz. Modemde kopma ve yavaşlama yaşamıyorum fakat modemin asıl rengi olan beyaz renkten sarı renge büründüğü için ve hız konusunda da eskiye göre daha performanslı olacağını düşündüğümden dolayı yenilemek istiyorum.
Kullandığım modem:

Adsız.png

Airties Wav275.jpg

Modemlerden ve özelliklerinden hiç anlamam. Birkaç sorum olacak:

Alacağım herhangi bir marka bir modem kullandığım internete uyum sağlar mı? (Evde hangi tarife/paket kullanıldığını bilmiyorum. Tek bildiğim internet hızının 16 Mbps olduğu.)
Alıp modemin kurulumunu yaptıktan sonra (kurulum gerekir mi) kabloları tak çalıştır yapınca yapmam gereken başka bir işlem olur mu?
100 - 200 TL arası fiyatının en iyisi alınabilecek modem tavsiyesi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata iyi bir f/p modem var mi bilmiyorum ama Keenetic Omni Dsl modelini oldukça tavsiye eden kişi var sanırım 200-300 lira bandında çok iyi bir ürün. Bakmanı tavsiye ederim.

Merhaba, eğer bulunduğunuz ili ve mümkünse ne kadar merkezi bir yer olduğunu söyler iseniz ona göre geleceğe yatırımlı bir modem almanız gerekip gerekmediğini söylerim. Eğer söylemek istemiyorsanız 2023 de her eve 100 mbps verileceği söyleniyor. Bunu göz önünde bulundurursak VDSL almanız daha iyi olacaktır. Kendimde yakın zamanda TürkNet e geçtiğimden dolayı bu modemi aldımTeknosa linkidir !

Merhaba, eğer bulunduğunuz ili ve mümkünse ne kadar merkezi bir yer olduğunu söyler iseniz ona göre geleceğe yatırımlı bir modem almanız gerekip gerekmediğini söylerim. Eğer söylemek istemiyorsanız 2023 de her eve 100 mbps verileceği söyleniyor. Bunu göz önünde bulundurursak VDSL almanız daha iyi olacaktır. Kendimde yakın zamanda TürkNet e geçtiğimden dolayı bu modemi aldımTeknosa linkidir !

İzmir'de oturuyorum. Başka internete geçmek istiyorum ama 2 yıl daha uzattık sözleşmeyi :D
VDSL modem alırsam sanırım benim kullandığım ADSL, sıkıntı olur mu?

Geri
Yukarı