TTNET Ping Sorunu [FİBERNET]

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
Merhaba arkadaşlar, bügün uyandığımda internetimde ping olduğunu fark ettim. Speedtest'e girdim test ettim. 61MS çıktı ardından LOL'e girdim. Ordan baktım 130-140 arasında ping var. TTNETi aradım bu bizim çözebileceğimiz birşey değil, bilgisayarcıya söyleyin deyip geçiştirdi. Çözüm önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle TTNET'in kendi sitesindeki hız testi programını kullanınız. Mesela ben TürkNet kullanıyorum ve D-Smart'ın hız testi programını kullandığımda 200 ping çıkıyor, TürkNet'in kendi programını kullandığım zaman 30 ping çıkıyor. Bu sizin sunucuya olan uzaklığınız ile ilgili.
2. olarak bulunduğunuz server Türk serveri ise bu saatlerde bu pingin olması çok normal. Çünkü malumunuz mübarek 3 aylara girdik ve Türk sunucuları ayakta alkışlanacak kadar kaliteli değil.
Farklı oyunlarda ping olmuyorsa bu PC ile alakalı değildir. Zaten PC'nizin bakımını iyi yapıyorsanız ve virüs korumanız sağlamsa PC kaynaklı bir sorun olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı