TTNET Ping Sorunu

kortorsor

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, uzun zamandır TTNET kullanıyorum 24mbps hızım, 75GB AKK var.
Şu son 1 aya kadar pingim 50'nin yukarısına cıkmıyorken su anda 150 civarı ve surekli lag giriyor.
TTNET'i arayıp hat değerlerimi kontrol ettirdim hat değerleri ve hızım normal.
Modem firmasını arayıp modemi kontrol ettirdim modemde de sıkıntı yok.
Bu sabah TTNET'ten elithizmet istedim ve evimdeki modemime gelen kabloyu kontrol ettirmek istedim ama gelen kişiler hiçbir şekilde kabloyu kontrol etmediler ısrarla hat değerlerimin normal oldugunu soyleyip gittiler.
CS:GO oyunuyorum ve ping benim için buyuk bır sorun bu tarz bir sey yasayıp cozen arkadaşlar varsa yardımcı olabılırler mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problemi yaklaşık 2 aydır yaşamaktayım. Ve ayrıca İstanbul/Zeytinburnunda ikamet etmekteyim. Arkadaşımın internetiyle test ettiğimde de aynı sonuçla karşılaştım. Fiber internetle ilgili genel bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Eskiden ping değerlerim min 31 max 45 düzeyindeydi şuan min 65(şansım varsa bazen denk geliyorum ama sonra yavaş yavaş ping yükseliyor) max 230.

Elithizmet için ücret ödediniz mi ?

Bazen 24 mb/s olması gereken hız testi sonuçları 3 mb/s'ye kadar düşüyor. Genelde 3-10 Mb/s aralığında dolanıyor.

Hocam cs go da normal 100 pingim var
wtfast kullanınca 80 e faln dusuyor bazen 75 e faln dusuyor ama genelı 100 cıvarı ttneti mahkemeye vermeye karar verdim müşteri hizmetleri çok ukala ve hiçbir çözüm üretmiyorlar eskiden uydunet kullanıyordum fakat binamızdaki uydunet şebekesi arızalıydı ve sureklı kesiliyordu ama adamlar aradığımdan 1 saat sonra eve gelip kontrolleri yapıyorlardı ve ellerinden geldigi kadar duzeltmeye çalışıyorlardı. TTNETİ arayıp hattıma bakılmasını ıstedim fakat herseye bır ucret cıkardılar kabul ettım yapacak birsey yok diye gelen 2 adamda bir şey yapmadan kös kös oturdu prizdeki kablonun arızalı olabilecegini soyledım degişmesi için çağırmıştım zaten adam ısrarla değiştirmedi ve babamda sinirlenip adamları gonderdi mahkemeye vermeyi tuketici haklarına başvurup mahkemeye vermeyi düşünüyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı