TTNET rezilliği

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
2020 Nisan ayından beri mecburen kullanmak zorundayım hala. Ama az kaldı. Bir daha ömrümün sonuna kadar TTNET abonesi olmayacağım. Ben Tunceli'nin ilçesinde yaşıyorum. Santral ve saha dolapları arası gerçek fiber hat var. Dolaplardan evlere bakır kablo geliyor. Hat değerlerim çok iyi, 100Mbps download bile kullanabiliyorum. Ama ping konusu rezalet. Bunun nedeni de sevgili TTNET omurga sistemi. Biliyorsunuz ki Türkiye içinde ki sunucular bile genelde hep İstanbul'da olur. Dolasıyla benim rotasyonum batıya doğru gitmeli, ama TTNET benim ilk sunucum olarak Erzuruma, yani 350 km daha doğuya götürüyor. Kendilerini en son 2 saat önce aradım. Çare bulmazsanız byebye dedim. Müşteri temsilcisi inatla bana "bulunduğunuz bölge iller genelde Erzurum sunucularını kullanır" diyor. Ama bariz bu söylediği yalan. Çünkü bana yakın olan Diyarbakır var, Erzincan var, ve biliyorum TTNET'in bu iller de sunucuları olduğunu. Mesela Batman'da yaşayan bir arkadaşım ilk sunucu olarak Diyarbakır üzerinden bağlanıyor. Saçmalığa bakın, Erzuruma benden daha yakın ama onu doğru rotasyon üzerinden götürüyor TTNET. Böyle bir saçmalık görmedim. Olduğum yere kavuşuna kadar 700 km mesafe gidiyorum. Erzuruma git, sonra İstanbula yönlen 🤣 Almanya serverlarında ortalama 90 ms alıyorum. CS:GO Viyana sunucularında düşük ping alıyorum ya da Valorant İstanbul serverlarında, ama oyunlarda öyle takılmalar oluyor ki bunun sebebi net rotasyon saçmalığı. Bundan 6 ay önce 2. internet olarak Superonline sunucularını kullanan Millenicom abonesi olmuştum. 1 ay kullandım. Ping konusunda Almanya'da daha düşük aldım, diğerleri aynıydı, ama Ping'im 130 bile olsa MM'de mermilerim fişek gibiydi. Kısacası şu an MM'de 60 ms olmasına rağmen sanırsınız 200 ping gibi bir şey. Siz siz olun TTNET'e bulaşmayın. Boş yere 2 sene taahhüt + düşük download hız + yüksek fiyat ödemeyin. Hangi firma olursa olsun TTNET'den uzak durun. 🖤

Millenicom, Netspeed ya da Türksat kullanınız.

İlk önce TurkNet deneyeceğim. Çünkü omurga sistemi iyi. Üstelik IPv6 protoköl seçeneğide var. Umarım ben de aktif oluyordur. Bakalım. Olmazsa da direkt Comnet tercih edeceğim. Büyük ihtimal ikisinden birisi olacak. Bunlarda olmazsa Millenicom :D

İlk önce TurkNet deneyeceğim. Çünkü omurga sistemi iyi. Üstelik IPv6 protoköl seçeneğide var. Umarım ben de aktif oluyordur. Bakalım. Olmazsa da direkt Comnet tercih edeceğim. Büyük ihtimal ikisinden birisi olacak. Bunlarda olmazsa Millenicom :D

Hocam herkes övüyor ama ulaşmak zor, eğer bağlatabilirseniz helâl olsun biz 2 ay beklemiştik gelmemişlerdi.

TTNET kullanırken, bir aralar müşteri hizmetlerinin söyleyeceklerini ezberlemiştim. Daha o konuşamadan, söyleyeceği tüm cümleleri ezber olarak kendisine iletiyordum daha sonra konuşmasına izin veriyordum.

Kesinlikle zorunlu olmadığı sürece, herkes uzak dursun. TurkNet'e geçtikten sonra gençleştim resmen, bu kadar mı fark eder? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı