TTNET Son Ay Cayma Bedeli Yansıtılıyor

Samett61

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, 1 Mayıs itibariyle TTNET aboneliğimin son ayına girdim. İnternette edindiğim bilgilere göre BTK'ya göre son ay cayma bedeli çıkmıyormuş fakat müşteri hizmetlerini aradığımda 280 TL gibi bir cayma bedeli ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Mobil hatta deneyimlemiştim herhangi bir şekilde cayma bedeli yansıtılmıyor ama evde internet için bir bilgim yok. Bu konu hakkında deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, 1 Mayıs itibarıyla TTNET aboneliğimin son ayına girdim. İnternette edindiğim bilgilere göre BTK'ya göre son ay cayma bedeli çıkmıyormuş fakat müşteri hizmetlerini aradığımda 280 TL gibi bir cayma bedeli ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Mobil hatta deneyimlemiştim herhangi bir şekilde cayma bedeli yansıtılmıyor ama evde internet için bir bilgim yok. Bu konu hakkında deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İleriye dönük iptal yaptırabilirsiniz.
E devletten yapılıyor bu işlem.

Tam taahhüdün bitiş tarihinde iptal talebi yapın.

Arkadaşlar merhaba, 1 Mayıs itibariyle TTNET aboneliğimin son ayına girdim. İnternette edindiğim bilgilere göre BTK'ya göre son ay cayma bedeli çıkmıyormuş fakat müşteri hizmetlerini aradığımda 280 TL gibi bir cayma bedeli ödemek zorunda olduğumu söylüyor. Mobil hatta deneyimlemiştim herhangi bir şekilde cayma bedeli yansıtılmıyor ama evde internet için bir bilgim yok. Bu konu hakkında deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Sözleşme bitince onlar sizi arıyor zaten eğer cayma bedeli istiyorsa bi sorun vardır şikayette bulunun.Teşekkürler

İleriye dönük iptal yaptırabilirsiniz.
E devletten yapılıyor bu işlem.

Tam taahhüdün bitiş tarihinde iptal talebi yapın.

Önerin için teşekkürler ama bir an önce kurtulmak istiyorum Türk Telekom'dan, deneyimleyen bir kişi olsa da ona göre bir yol çizsem.
Almaması gerekiyor aslında. İllaki almak isterse tüketici hakem heyetine başvurun.
Bende öyle biliyorum, iptal etmeyi düşünüyorum umarım THH'ye gitmeden BTK ile çözebilirim durumu.

Önerin için teşekkürler ama bir an önce kurtulmak istiyorum Türk Telekom'dan, deneyimleyen bir kişi olsa da ona göre bir yol çizsem.

Bende öyle biliyorum, iptal etmeyi düşünüyorum umarım THH'ye gitmeden BTK ile çözebilirim durumu.
Sorunuzun cevabı sözleşmenizde. 1 yıl taahhüt ettiyseniz 12. fatura döneminde cayma bedeli çıkmaz. muhtemelen siz 12. faturayı henüz ödemediniz. Son ay cayma bedeli çıkmama meselesi hizmeti almaya başlamanızdan sonra ücret ödemenizden kaynaklanıyor. Yani önce parasını verip sonra hizmeti kullanmıyorsunuz, önce hizmeti alıp dönem sonunda ücretini ödüyorsunuz.

11. faturanızı ödedikten sonra devam eden hizmet dönem sonunda faturalandırılacaktır. Hizmeti iptal etseniz dahi dönem sonunda o faturayı ödemek zorunda olduğunuz için dönem içinde iptal edip etmemenizin bir faydası yok. Özetle kendi topuğuna sıkmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı