TTNET Tilgin modem bridge mod ayarı nasıl yapılır?

rcpyksl

Centipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Şimdi size bir maceramı anlatacağım. Bundan 2 yıl önce evimdeki internetin kötü olması sebebiyle, Tilgin marka modemi TP-Link AC1200 modeli ile değiştirmeye karar verdim. Fakat bu modemi direkt bağlayamayacağımı, bridge moda alarak arada Tilgin marka modemin yine kalması gerektiğini öğrendim. TTNET'i arayarak modemimi bridge moda aldım. Sonrasında ise kurulumu yaparak bugünlere kadar kullandım. Şimdi eve yeni bir router aldım ve artık TP-Link AC1200'e ihtiyacım kalmadı. Bu yüzden bunun fişini çekmek istiyorum, bridge modu kaldırıp Tilgin ile internete bağlanıp routera internet vermek istiyorum. Fakat TTNET'le 10 kişiyle görüşmeme rağmen bridge modla ilgili kimsenin bilgisi yok. Böyle bir modun olmadığını söylüyorlar. Arıza kaydı oluşturuyorum, arızanız çözülmüştür diye mesaj geliyor fakat bir değişiklik yok. Ben kendim kurmaya çalıştım fakat Tilgin marka modemin tüm sayfalara yetkisi kaldırılmış. Kesinlikle işlem yaptırmıyor. Anlayacağınız 2. modemi aradan çıkartmak isterken eldeki modemden de oldum.

Şu anda kesinlikle kimseye ulaşamıyorum, kimseden destek alamıyorum ve modemin arayüzünden herhangi bir ayar yapamıyorum. Ailecek evde mağduruz ve internetsiz mağarada yaşıyormuşuz gibi hissediyoruz. Konuyla ilgili bana akıl verebilecek olan yol gösterebilecek olan varsa çok mutlu olurum.

Not: Tilgin marka modemimin arayüzden de normalde 10-15 tane menü var fakat TTNET müşterilerinin ki kısıtlı erişimli olduğundan dolayı WAN ayarları dahil hiçbir ayara ulaşamıyorum. Eve elit destek talep ettim fakat orijinal fiber kullanıcıları eve destek alamıyor gibi bir şey söylediler. Şu an da modemdeki bridge mod kaldırılsa ve modemimdeki erişim kısıtlaması olmasa belki kendi başıma çözebileceğim bir şeyi, TTNET'in yeteneksiz müşteri hizmetleri ve kötü çözüm merkezi yüzünden çözemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı