TTNET - VDSL Hızı

Macitel

Decapat
Merhabalar,

ADSL 16 download > VDSL geçiş yapacağım. Türk Telekom 84 downloada kadar VDSL verebiliriz diyor. Tabii ki inanmıyorum ama 50 downloadlık bir tarifeye geçsem, 40-45 alabilir miyim sizce?

Şu an 16 download hizmetinden 13-15 arası alabiliyorum.

Ayrıca modem için Telekom'un modemi kullanılır mı? Öneriniz varsa çok sevinirim.

İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

84 verebiliyoruz diyorlarsa verebilirler

Merhaba,
Verdikleri değerler maksimum değerler oluyor. Yani 84 mb/sn diyorsa 79, 80 civarı alırsınız. Benim tarifem 50 mb/sn, hızım 47mb/sn civarında. Tabii şunu da eklemeliyim ki evden apartmandaki kutuya cat6 kablo çektim, çekmeden önce sanıyorum kabloda sıkıntı vardı ve 30 mb/sn civarındaydı hızım. Şirketin söylediği sayı kutuya gelen maksimum hız, evinize gelene kadar çevresel etmenlerden ne kadar düşüş olur bilemiyorum.

Modem arayüzünde xDSL istatistiklerinde modeminize gelebilecek maksimum hızı görebilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ederim, yararlı oldu.

Modemin arkasında vdsl2 router yazıyor. Sanıyorum ki vdsl için yeni modem almama gerek kalmayacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…