TTNET VDSL geçiş sorunu

uqurkaya9

Centipat
Merhabalar, bu sabah ADSL 12MB kullandığım ve hızını beğenmediğim için VDSL 35 MB geçiş için TTNET MH aradım. Altyapı sorgulamada 62 MB yazıyor ve mhde aynı şeyi söyleyerek 35 MB paket için geçiş sürecini başlattı. Aradan 2 saat geçtikten sonra ise işlemi gerçekleştiremiyoruz tarzı bir mesaj atıldı. MH aradım son derece bilgisiz bir hanımla görüştüm ve altyapınız en fazla 12MB destekliyor tarzı konuştu, bilgisiz olduğunu fark ettim ve üstelemeden kapattım telefonu. Beni ADSL açtırırkenden boş port yok diye uğraştırmışlardı, şimdi VDSL içinde aynı şeyi söylemeye başladılar sorgularda port var deniyor çıldıracağım böyle bir durum yaşamış var mı bilgilendirsin lütfen, kafayı sıyırmamak mümkün değil.

Opera Anlık Görüntü_2020-09-21_142031_altyapisorgu.netspeed.com.tr.png

Merhabalar, bu sabah ADSL 12MB kullandığım ve hızını beğenmediğim için VDSL 35 MB geçiş için TTNET MH aradım. Altyapı sorgulamada 62 MB yazıyor ve mhde aynı şeyi söyleyerek 35 MB paket için geçiş sürecini başlattı. Aradan 2 saat geçtikten sonra ise işlemi gerçekleştiremiyoruz tarzı bir mesaj atıldı. MH aradım son derece bilgisiz bir hanımla görüştüm ve altyapınız en fazla 12MB destekliyor tarzı konuştu, bilgisiz olduğunu fark ettim ve üstelemeden kapattım telefonu. Beni ADSL açtırırkenden boş port yok diye uğraştırmışlardı, şimdi VDSL içinde aynı şeyi söylemeye başladılar sorgularda port var deniyor çıldıracağım böyle bir durum yaşamış var mı bilgilendirsin lütfen, kafayı sıyırmamak mümkün değil.

Eki Görüntüle 675718
Acaba bu hız testini nasıl yaptınız? Konu ile alakalı değil özür diliyorum.

@ttdestek e mail attın MH anlamıyor bu konulardan.
Müdürlüğe gidicem geçen adsl açtırırkende port yok çektiler, müdürlüğe gittim 'port var nasıl yok dediler' dedi bende dedim sistemde görünüyor yok çekiyolar diye müdürlükte şaşırdı. Anlaşılan yine uğraşıcaz bunlar iflah olmaz.
Acaba bu hız testini nasıl yaptınız? Konu ile alakalı değil özür diliyorum.

Eğer sonuç alamazsan başka bir internet servis sağlayıcı ile görüş. (Millenicom - netspeed - turknet) Ttnet 16Mbit adsl kullanırken taahhüt bitmeye yakın arandığım da VDSL geçmek istediğimi adsl ile devam etmeyeceğimi söylediğim de;

Efendim işte sizin bulunduğunuz bölgede altyapı yok kusura bakmayın. Onun yerine biz yine taahhüt' e devam edelim 74.90 dan yoksa 104.90 ödemek durumunda kalacaksınız diye gazlamaya çalışmıştı ttnet müşteri hizmetleri. Halbuki altyapı sorgulamada 90 metre mesafe ve 81Mbps hizmet alabileceğim ve ayrıca portun olduğu gözüküyordu. Vakit kaybetmeden farklı bir servis sağlayıcıya başvurdum 1 haftalık süreç sonunda 100 mbps vdsl e geçiş yaptım. Bu süre zarfında en fazla 1 gün internetim kesilmiştir. Şimdi paşalar gibi 90 mbps civarına kadar kullanabiliyorum. Sonuç olarak ttnet işine nasıl geliyorsa öyle davranıyor.

Eğer sonuç alamazsan başka bir internet servis sağlayıcı ile görüş. (Millenicom - netspeet - TürkNet) TTNET 16Mbit ADSL kullanırken taahhüt bitmeye yakın arandığım da VDSL geçmek istediğimi ADSL ile devam etmeyeceğimi söylediğim de;

Efendim işte sizin bulunduğunuz bölgede altyapı yok kusura bakmayın. Onun yerine biz yine taahhüt'e devam edelim 74.90'dan yoksa 104.90 ödemek durumunda kalacaksınız diye gazlamaya çalışmıştı TTNET müşteri hizmetleri. Halbuki altyapı sorgulamada 90 metre mesafe ve 81Mbps hizmet alabileceğim ve ayrıca portun olduğu gözüküyordu. Vakit kaybetmeden farklı bir servis sağlayıcıya başvurdum 1 haftalık süreç sonunda 100 Mbps VDSL'e geçiş yaptım. Bu süre zarfında en fazla 1 gün internetim kesilmiştir. Şimdi paşalar gibi 90 Mbps civarına kadar kullanabiliyorum. Sonuç olarak TTNET işine nasıl geliyorsa öyle davranıyor.

Fark ettim kanka çok uyuz bir sistemleri var. Kimsenin kimseden haberi yok benim burada bir TTNET birimi 2. kez yolumu kesiyor yine müdürlüğe bildireceğim oradanda dönüş alamazsam değiştiricez mecbur.

Fark ettim kanka çok uyuz bir sistemleri var. Kimsenin kimseden haberi yok benim burada bir TTNET birimi 2. kez yolumu kesiyor yine müdürlüğe bildireceğim oradanda dönüş alamazsam değiştiricez mecbur.

Her firma da olabiliyor bu tarz eksik bilgisi olan ya da kasıtlı davranan müşteri temsilcileri fakat ttnet de bu çok daha fazla. Birde insanı zorlar gibi elimde bu var bunu almak zorundasın, ister al ister alma kafası. He altyapı sorgulamada olmasa eyvallah ama var. Sonuç alamazsan mutlaka farklı bir servis sağlayıcıyı ara görüş. TTnet e gebe değilsin. İstediğin hızı belirt, zaten onlarda sistemlerinde kontrol edebiliyorlar.

evet müdürlüğe gittim ve başından savdı resmen. Güzel dille anlattım fakat altyapı o kadardır, ben bu işe karışamam tarzı konuştu. Başka firmalara bakıcaz artık

Geri
Yukarı