TTNET yerine Türknet'e geçilir mi?

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Arkadaşlar bu TTNET beni yakında çıldırtacak. Yazları Muğla'ya geliyoruz akrabalarımızı görmeye falan. Muğla'da evimiz var ama sadece bulunduğumuz bölgede TTNET var(dı). Meğer Türknet'te varmış. Ben bu TTNET'in AKK sinden çıldırdım. GÜYA 75 GB olan AKK nedense sadece 21 GB indirme yapmama rağmen bugün dolmuş bulunmakta. Bu işin peşini servis sağlayıcısını değiştirip bırakmayı düşünmüyorum. Bir daha ki sene gelip savcılığa da başvuracağım. Bakalım ne kadar indirme yaptım diye. Bu ayın sonunda gideceğimiz için tekrardan İstanbul'a gerek duymuyorum şimdilik. Zaten Superonline mükemmel hizmet verdiği için gerek 5 mb/s indirme hızı olsun gerek oyunlarda 50 üstü ping görmemem olsun mükemmel. Ama bu TTNET sinir bozucu.
Konuyu çok dağıtmadan soruya geçeyim. Türknet zaten TTNET alt yapısını kullanıyormuş. Acaba Türknet'e geçsem yine daha 30 GB indirme yapmama rağmen 75 GB olan AKK'yi nasıl bir hesap yapıp dolduruyorsa aynı şekilde doldurur ve TTNET güya sağladığı 24 mbit hızı sağlar mı acaba?
@er36po. Abi sanırım sen Türknet'e geçmiştin. Türknet'i hala kullanıyorsan nasıl bir deneyim sundular veya bir sıkıntı çıktı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Etikette sorun var ya da bende bir problem var. Ki kaç defadır etiketlendiğim halde bildirim alamıyorum.
Bu konuyu da tesadüfen buldum.

TtNet de TurkNet de Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor. TurkNet çok daha az yoğun olduğundan TtNet'ten daha hızlı ve avantajlı...
Mazimi biliyorsunuzdur, o nedenle tekrarlamam gerekmez.

TurkNet'te 16 Mbp/s 100 GB AKN Yalın İn. 50 TL. İlk ay 10 TL fazla geliyor, diğer aylar 50 TL'nin üstüne çıkmıyor.
İndirme hızı IDMAN ile 1.8 Mb'e kadar çıkıyor. Aynı paketle TtNet ile ne mümkündü.
Aynı paket derken, hız olarak demek istedim. Yoksa TtNet sözde 16 Mbp/s 75 GB AKN 65 TL artı 15 TL de hiç kullanmadığım telefon parasıydı.

Ayrıca 100 GB'den fazla kullandıktan sonra AKN devreye girdi.

Oyunlarda ping durumu nasıldı? Hiç test edebildiniz mi? Çünkü ben Rocket League veya BF4 oynarken sürekli lag oluyor ve saçma sapan yerlerde ölüyorum veya ne olduğunu anlamadan gol falan yiyoruz ve bu sinir bozucu.

Oyun esnasında bakmadım ancak birçok defa BF4 oynadım, herhangi bir sorun çıkmadı. Zaten anormal ping'de oyundan atılma vb. oluyor.
Ancak test programlarıyla baktığımda bazen 3 bazen de 30-35 civarında olduğunu gördüm.

Ben İstanbul'da TTNET'i iptal ettirmeden direk Superonline gelip bağlamıştı ve bende TTNET'i dondurmuştum. Bunda da aynısını yapabilir miyim yoksa illa TTNET'i iptal ettirmem mi gerekiyor?

Yanılmıyorsam dondurma hakkında da AKN koymuş TtNet.

Öncesinde TtNet'te 2 abonalığimin olduğunu belirtmiştim. Geçen sene bir abonelimi iptal ya da dondumak istedim, TtNet'teki yetkili bana "bilgilerinizi kontrol edelim, eğer siz daha önce bu hakkı kullanmadıysanız, vs." gibi birşey söyleyip, bilgilerimi kontrol ettikten sonrası, yanlızca 4 ay dondurabileceğim söylendi.

Sizi bu aboneliğinizi de donduracaktır ancak ne kadar zaman dondurur emin değilim. En iyisi TtNet'i aramanız.

Bulunduğun bölgede Uydunet yada Fiber varsa onlardan bağlat. TurkNet'in interneti de TTNET'in altyapıyı kullanıyor. Hepsi aynı.
  1. Fiber altyapı imkanlarına sahip bir kimsenin bu tarzda bir konu açacağını pek sanmıyorum.
  2. Sizin @Fatih52 ile bir bağınız mı var? O da zaten cevaplanmış ya da sorulmuş soruları, sorar ve cevaplardı da...
Aslında çabuk sinirlenen birisi değilim, ama işte...

Geçmeyi düşünüyorum. En azından seneye. Zaten 3 hafta sonra İstanbul'a döneceğiz ve orada Superonline Fiber var. Gitmeden önce geçersem mutlak güncellerim. Yorumlarınız içinde teşekkürler.

1. Fiber altyapı imkanlarına sahip bir kimsenin bu tarzda bir konu açacağını pek sanmıyorum.
  2. Sizin @Fatih52 ile bir bağınız mı var? O da zaten cevaplanmış ya da sorulmuş soruları, sorar ve cevaplardı da...
Aslında çabuk sinirlenen birisi değilim, ama işte...
1. Hayır @Fatih52 ile bağlantım yok ismim neyse kullanıcı adımda O'dur bende Technopat Sosyal'deki herkes nasıl yardımcı olmaya çalışıyorsa bende olmaya çalışıyorum. Çift hesabın yasak olduğunu herkes biliyor.

2. Ben Fiber altyapısı olup olmadığını bilemem. Eğer varsa bağlatır yoksa TurkNet'e geçer.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı