TTNET yüksek ping

Stack

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. TTNET abonesiyim ve CS:GO, Valorant ve tüm oyunlarda pingim aniden 150-160-170-260'lara çıkıyor ve dolaşıyor. 30 saniye sonra 70'lere iniyor ve bu işlem tekrarlanıyor. Ben illallah ettim ne yapmalıyım yıl sonuna kadar sözleşmemiz var. Ethernet kullanmama rağmen böyle.

Merhaba arkadaşlar. TTNET abonesiyim ve CS:GO, Valorant ve tüm oyunlarda pingim aniden 150-160-170-260'lara çıkıyor ve dolaşıyor. 30 saniye sonra 70'lere iniyor ve bu işlem tekrarlanıyor. Ben illallah ettim ne yapmalıyım yıl sonuna kadar sözleşmemiz var. Ethernet kullanmama rağmen böyle.

Bende senin gibi oyunları oynarken arada sırada oluyordu bu TTNET'ten kaynaklı bir durum ama sen bunu azaltmak istiyorsan evde o an kullanılmayan cihazların Wi-Fi'ni kapat. Bu sayede yaşadığın sıkıntı azalacaktır.

Altyapınızdan kaynaklanıyor olabilir.
1- Kanal değiştirebilirsiniz.
2- Wi-Fi ile bağlanıyorsanız kabloya geçebilirsiniz.
3- Modeme bağlı cihaz sayısını azaltabilirsiniz.
4- QoS ayarı yapabilirsiniz.
5- DNS kullanabilirsin.
6- Servis sağlayıcını arayıp çözüm arayabilirsin.

Yapacak hiçbir şeyin yok sözleşmeyi bekleyeceksin. He bekliceksin ama yeni geçiceğin ISS'de de aynı sorunu yaşaman muhtemel Türkiye'de internet böyle.

Yani en fazla modemi kapatıp açabilirsiniz sorun sizinle alakalı değil günümüzde internet sektörününün neredeyse tamamı Türk Telekom'da olduğu için ve onlarda insanlar dolandırmak dışında bir şey yapmadığı için yapabileceğimiz hiçbir şey yok bu durum bütün internet sağlayıcıları için geçerli. Çünkü altyapı Türk Telekom'un.

Kaç Mbps paket kullanıyorsun?

16 aldığım 1.
Yani en fazla modemi kapatıp açabilirsiniz sorun sizinle alakalı değil günümüzde internet sektörününün neredeyse tamamı Türk Telekom'da olduğu için ve onlarda insanlar dolandırmak dışında bir şey yapmadığı için yapabileceğimiz hiçbir şey yok bu durum bütün internet sağlayıcıları için geçerli. Çünkü altyapı Türk Telekom'un.

Arkadaşlarım Kablonet TTNET falan kullanıyor 48 pingle oynuyorlar CS'yi.
Altyapınızdan kaynaklanıyor olabilir.
1- kanal değiştirebilirsiniz.
2- Wi-Fi ile bağlanıyorsanız kabloya geçebilirsiniz.
3- modeme bağlı cihaz sayısını azaltabilirsiniz.
4- QoS ayarı yapabilirsiniz.
5- DNS kullanabilirsin.
6- servis sağlayıcını arayıp çözüm arayabilirsin.

QoS yapmayı siz bana öğretebilir misiniz?

Bizim evimizde kotasız fibernet olmasına rağmen aynı sorunu yaşıyorum bu TTNET'ten kaynaklı bir sıkıntı.
Fiber altyapınız var ama şuan kullandığınız paket kaç Mbps hocam?

16 aldığım 1.

Arkadaşlarım Kablonet TTNET falan kullanıyor 48 pingle oynuyorlar CS'yi.
Hocam şimdi işin başında anormallik var.
16 ADSL paketinden 1 Mbps almak normal değil bunu gidermek gerekir.
MH ile iletişime geçmeye başlayınız.

Şuradan bir SS bırakın ve hız testi atar mısın?

Geri
Yukarı