TTNET'en Uydunet'e geçmek

armadavzeus

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten selamin aleyküm.
Benim TTNET aboneliğim bu ay bitiyordu ancak sözleşmeyi yenilemişler ve 75 GB'lık kotamı 50 GB'a düşürmüşler. (hızım 16Mbit, önceden de aynıydı) Fatura ilk 12 ay 70 TL geliyordu. Son 12 ay 100 TL gelmeye başladı. Daha sonra Tivibu alındı 15 TL dediler, 30 TL o faturaya eklendi. (9-10 ayı doldu 24 aylık taahhüt var)Hepsi icinde 130 TL gelmeye başladı. Şimdi yeni sözleşme yapıldı. Bitim tarihi 15.10.2018. Benim bulunduğum bölgede sadece Uydunet'in fiberi var. Geçiş yaparsam ne gibi masraflar çıkar? Ne yapmam gerekiyor anlatırsanız sevinirim.
Ayrıca ek olarak faturaya 60 TL max yansıyacak diye belirmiş TTNET çalışanları ancak fatura 100 TL geliyor incelememle. Bunu koz olarak kullanabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum takribi kalan süreye göre cayma bedeli isterler. Ne kadar sizin izniniz olmadan yaparlarsa yapsınlar o cayma bedelini ister hatta faiz falan da işletir. TTNET'ten kurtulmak için cayma bedeli öderseniz en azından TTNET'in sebep olduğu sinir krizlerinden kurtulursunuz.

Cümleten selamin aleyküm.
Benim TTNET aboneliğim bu ay bitiyordu ancak sözleşmeyi yenilemişler ve 75 GB'lık kotamı 50 GB'a düşürmüşler. (hızım 16Mbit, önceden de aynıydı) Fatura ilk 12 ay 70 TL geliyordu. Son 12 ay 100 TL gelmeye başladı. Daha sonra Tivibu alındı 15 TL dediler, 30 TL o faturaya eklendi. (9-10 ayı doldu 24 aylık taahhüt var)Hepsi icinde 130 TL gelmeye başladı. Şimdi yeni sözleşme yapıldı. Bitim tarihi 15.10.2018. Benim bulunduğum bölgede sadece Uydunet'in fiberi var. Geçiş yaparsam ne gibi masraflar çıkar? Ne yapmam gerekiyor anlatırsanız sevinirim.
Ayrıca ek olarak faturaya 60 TL max yansıyacak diye belirmiş TTNET çalışanları ancak fatura 100 TL geliyor incelememle. Bunu koz olarak kullanabilir miyim ?
Taahhüttünüz bittiği zaman, şiddetle geçmenizi öneririm.

Ben de Superonline kullanıyorum, yıl sonu taahhüttüm bitiyor, direkt Uydunet' e geçeceğim. (y)

Yıllardır kullandığım için Uydunet bana kıyak geçti ve 45Tl ye Kablo TV + 10Mbps internet 75GB AKN olan paket verdi. 45tl içinde 2tl de Docsis 3.0 Modem ücreti var. Dışarıda 150TL civarına sattıkları modemi bu taahhüt ile 50 tl gibi bir fiyata almış oldum. Yani kısacası TTNet den sonra eşekten inip ata binmek gibi olur bana göre.

Yıllarca ttnete keklendikten sonra uydu nete geçtim ve yarı yarıya ucuzladı tarifem. Ttnet 16 mbit 50 gb kotayı en son 49 tl den kullanmıştım tahattütle. Bir de ev telefonu aldırıyorlar zorla. 30 tl de o. Kablolu yayın içinde bir 15 ödüyordum ve kanalların bir çoğu kapalıydı. Şimdi 56 tl ye 25 mbit 75 gb kota ve bir çok kanal açık. İki sinema kanalı dışındaki hepsi. Hesap ortada. Uydunet çok avantajlı vesselam.

Yıllarca ttnete keklendikten sonra uydu nete geçtim ve yarı yarıya ucuzladı tarifem. Ttnet 16 mbit 50 gb kotayı en son 49 tl den kullanmıştım tahattütle. Bir de ev telefonu aldırıyorlar zorla. 30 tl de o. Kablolu yayın içinde bir 15 ödüyordum ve kanalların bir çoğu kapalıydı. Şimdi 56 tl ye 35 mbit 75 gb kota ve bir çok kanal açık. İki sinema kanalı dışındaki hepsi. Hesap ortada. Uydunet çok avantajlı vesselam

Yıllarca ttnete keklendikten sonra uydu nete geçtim ve yarı yarıya ucuzladı tarifem. Ttnet 16 mbit 50 gb kotayı en son 49 tl den kullanmıştım tahattütle. Bir de ev telefonu aldırıyorlar zorla. 30 tl de o. Kablolu yayın içinde bir 15 ödüyordum ve kanalların bir çoğu kapalıydı. Şimdi 56 tl ye 25 mbit 75 gb kota ve bir çok kanal açık. İki sinema kanalı dışındaki hepsi. Hesap ortada. Uydunet çok avantajlı vesselam.
Devletin hocam, devlet ile kimse yarışamaz.

Kendi altyapıları var, FPS oyuncusu olarak ping benim için herşey... (y)

Benim bulunduğum ilde kablo TV yok evime gelen tek hat (fiber) Türk Telekoma ait. Superonline vb. diğer servis sağlayıcıların sisteminden sorguladığımda adresimle ilgili herhangi bir bilgi yok tahminimce Türk Telekom buradaki fiber altyapıyı onlara vermiyor. Zaten Türk Telekomun hattı kullanıldığı sürece diğer servis sağlayıcıları sadece sorunları artırıyor. Ama Superonline'ın 100TL' ye AKN'siz paketi gerçekten güzel bir paketti. Bu yazdığımı okuyanlar eğer sizinde şartlarınız benim gibiyse ve ilinizde Uydunet yoksa bence boşuna ümitlenmeyin sonra üzülüyorsunuz. Sadece TTnete öfkeniz artıyor.

Devletin olmasıyla benim söylediklerimin ne alakası var anlamadım :)
Şöyle;

1. Devletin olunca sınırsız kaynak ve imkan elde ediyor, buda daha kaliteli internet vermelerini sağlıyor.
  2. Bu nedenden dolayı ayrı hattı var.
  3. Devletin olduğu için, (bir madde gereği) arıza yada problemlere daha hızlı bakıyorlar. Özellerdeki gibi saldım çayıra, mevlam kayıra değil.
  4. Yine bu sebepten bakım ve hat kaliteleri bir iki tık daha üste.

Devlet'in derken, hizmet, hat, internet kalitesinin de arttığı anlamında.

Superonline'de bir arıza kaydı açmak için 1 hafta aramam gerekti. Oysaki Uydunet' de direkt ilgileniyorlar. (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı