TTNet'in verdiği modemin hız kilidi kaldırılabilir mi?

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden aldığım 5 yıllık ama taş gibi Airties 5650V3 (Uzun olan model) modemin hız kilidi kaldırılabilir mi?. Altyapı 60 Mbps destekliyor ve başka modemlerde görebiliyorum, ama bu modemde 45 olarak gözüküyor çünkü TTNet baskılı bir modem, hızı kısıtlanmış. Yeni modem aldım ama 10 dBi dedikleri anten arka odada 15 Mbps çekiyor ve bahçede çekmiyor. Eski modemim 3 dBi ama bahçede 30 Mbps alıyorum.

Modemden hız kısıtını kaldıramazsın. TurkTelekom veya diğer firmalar bunu kendileri bir panel üzerinden yapıyor. Kullanıcının yapabileceği bir şey değil bu.

Sınır teknolojiden kaynaklı olabilir. Bazı HDMI kabloların 144Hz desteklerken bazılarının desteklemiyor olması gibi.
Yazılımdan kaynaklı, HDMI kablosu ile bu konuyu nasıl karşılaştırdın çözemedim ama neyse teşekkürler.
Modemden hız kısıtını kaldıramazsın. TurkTelekom veya diğer firmalar bunu kendileri bir panel üzerinden yapıyor. Kullanıcının yapabileceği bir şey değil bu.
Bir kod girerek birisi yapmıştı, eskiden izlemiştim ama o videoyu ve konuyu bulamadım o yüzden bir sorayım dedim.

Yazılımdan kaynaklı, HDMI kablosu ile bu konuyu nasıl karşılaştırdın çözemedim ama neyse teşekkürler.

Bir kod girerek birisi yapmıştı, eskiden izlemiştim ama o videoyu ve konuyu bulamadım o yüzden bir sorayım dedim.
Bazı ürünlerin üzerinden elde edebileceğin performans bellidir, bir sınırı vardır yani. Sen internetin hız sınırından değil modemin hız sınırı olduğundan bahsediyorsun. Mesela ADSL'in 1 Mbps üstü upload verememesi bir engelden ötürü değil teknoloji olarak sınırın bu olmasından kaynaklı. Elindeki ürününde sınırı buna benzer bir sebepten ötürü olabilir diyorum özetle.

Bazı ürünlerin üzerinden elde edebileceğin performans bellidir, bir sınırı vardır yani. Sen internetin hız sınırından değil modemin hız sınırı olduğundan bahsediyorsun. Mesela ADSL'in 1 Mbps üstü upload verememesi bir engelden ötürü değil teknoloji olarak sınırın bu olmasından kaynaklı. Elindeki ürününde sınırı buna benzer bir sebepten ötürü olabilir diyorum özetle.
Kardeşim altyapı 60 Mbps destekliyor bunu yazdım zaten, sen söyleyeceksin ki; modemin belki doğru değerleri gösteriyor, alabileceğin hız bu kadardır diye. Ama yanlış anlatıyorsun ve yazdığımı anlamıyorsun. Neyse sorun değil, halledildi.

Kardeşim altyapı 60 Mbps destekliyor bunu yazdım zaten, sen söyleyeceksin ki; modemin belki doğru değerleri gösteriyor, alabileceğin hız bu kadardır diye. Ama yanlış anlatıyorsun ve yazdığımı anlamıyorsun. Neyse sorun değil, halledildi.
Ha sen köylü kurnazlığı peşindesin. Hız sınırın var panelden çünkü atıyorum 30 Mbps parası vermişsin 60 Mbps hız almak istiyorsun. Yok kalkıp yüzlü yüzlü burada parasını ödemediğin hizmeti hileyle hurdayla almaya çalıştığını düşünemedik kardeşim kusura bakma. Öyle bir dünya yok, merkezden verilen hızı alırsın anca. Verirsen parasını açarlar fazlasını. Böyle bir şey mümkün dahi olsa bu suçtur. Bu forumda korsan oyuna bile kötü gözle baklıyor.

Ha sen köylü kurnazlığı peşindesin. Hız sınırın var panelden çünkü atıyorum 30 Mbps parası vermişsin 60 Mbps hız almak istiyorsun. Yok kalkıp yüzlü yüzlü burada parasını ödemediğin hizmeti hileyle hurdayla almaya çalıştığını düşünemedik kardeşim kusura bakma. Öyle bir dünya yok, merkezden verilen hızı alırsın anca. Verirsen parasını açarlar fazlasını.
Sen hangi maddeyi kullanıyorsun :D köylü kurnazlığı nedir? ben ne diyorum sen ne diyorsun. Yüksek ihtimalle 10 yaşında küçük bir kardeşimizsin, zeka seviyen normal düzeye gelmemiş o yüzden normal ama değilsen tekrar söyleyeyim. İbretlik. Altyapım 60 Mbps destekliyor ama TTNet modemlerine hız sınırı koyduğu için modem en fazla 40 Mbps alabilirsin diyor diyorum. Yani Türknet'e geçip, 60 Mbps hız alabilirsin ve altyapın destekliyor ama o modem sana o hıza ulaşmana izin vermiyor. Kafanı soğuk suya sok çıkar, havuç suyu falan iç hafızan gelişsin. Sen beleşçiliğe bağladın, insan bu kadar yorulmaz arkadaş. Anlamıyorsan, anlamadığın işe niye yorum yapıyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı