Çözüldü TTNET'te cayma bedeli ödemeden sözleşme iptal edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenTMZ

Hectopat
Yer
iştanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 6 yıllık bir TTNET kullanıcısıyım, yüksek ve gereksiz fiyatlardan dolayı artık yoruldum. Altyapım fiber desteklenmesine rağmen fiyatlardan dolayı ADSL internet kullanıyorum.
Taahhüt bitimine yaklaşık 5 ay var ama bir an önce başka bir ISS'e geçmek istiyorum. Tüketici haklarına başvuru yaparsam cebimden para çıkmadan cayabilir miyim yoksa 5 ay beklemek daha mı kolay olur?

Çözüm
12 aydan uzun taahhüt süresi verdiyseniz evet...

Önce MH'yi arayıp cayma bedelini öğrenin. Konuştuğunu tarih, saat ve miktarı not alın.

Ardından THH'ye başvuru yapıp cayma bedelini miktarını, tarih ve saat bilgisini düşün. 12 aydan uzun taahhüttün yasal olmadığını ekleyin.

Gerisi beklemeye kalıyor. Sonuç 2-3 aydan önce açıklanmıyor. Olumlu bir sonuç çıksa bile sadece 2 ay kullanmamış olursunuz.
Şimdi iptal edersen cayma bedeli ödersin. Benim internet taahhüt haziranda bitiyor Türknet'e geçmeyi düşünüyorum fakat ev telefonu taahhütü varmış 1 buçuk sene daha. Onu ödeyeceğim galiba.

Yaklaşık 6 yıllık bir TTNET kullanıcısıyım, yüksek ve gereksiz fiyatlardan dolayı artık yoruldum. Altyapım fiber desteklenmesine rağmen fiyatlardan dolayı ADSL internet kullanıyorum.
Taahhüt bitimine yaklaşık 5 ay var ama bir an önce başka bir ISS'e geçmek istiyorum. Tüketici haklarına başvuru yaparsam cebimden para çıkmadan cayabilir miyim yoksa 5 ay beklemek daha mı kolay olur?

Tüketici haklarına neyi şikayet edeceksiniz ki? Cayma bedelini vermeden sözleşmeyi iptal edemezsiniz, karşılıklı olarak fesh edebilirsiniz, o da TTNET'in sizden para almaması demek. Böyle bir şey de yapmazlar.

Önce MH'yi arayıp cayma bedelini öğrenin. Konuştuğunu tarih, saat ve miktarı not alın.

Ardından THH'ye başvuru yapıp cayma bedelini miktarını, tarih ve saat bilgisini düşün. 12 aydan uzun taahhüttün yasal olmadığını ekleyin.

Gerisi beklemeye kalıyor. Sonuç 2-3 aydan önce açıklanmıyor. Olumlu bir sonuç çıksa bile sadece 2 ay kullanmamış olursunuz.

Çözüm

24 aylık taahhütüm.
Yani aynı hesap geliyor. Teşekkürler.

Cayma bedeli ödemeden sözleşme iptal etme gibi bir durum söz konusu evet fakat bunun için ikamet adres değişikliği yapmalısınız ve yeni ikametinizin şu an sahip olduğunuz paketteki hızlara sahip olmaması gerekir. Böyle bir imkanınız var ise cayma bedeli ödemeden sözleşmenizi iptal edebilirsiniz.

Geri
Yukarı