TTNET'te okul açıldığında internet yavaşlıyor

ZacbemS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, köyde yaşıyorum ve çok gelişmiş bir altyapı yok. 2 sene önce Superbox kullanıyorduk ve ciddi bir fiyat artışı olduğundan dolayı TTNET'e geçtik. Geçtiğimizde geçen sene okul sezonunun başlarıydı. Ortalama bir internet vardı ama birkaç ay sonra muhtemelen yoğunluktan internette akşam vakitlerinde pingimin 300-400'lerde sabitlenmesi, indirme hızının 50-100 KB/sn'lere kadar düşmesi gibi sorunlar oluyordu ve yaklaşık 30 dakikada bir reset atmak zorunda kalıyordum.

Öğlen, sabah vakitleri bir bu büyüklükte bir sorun olmuyordu. Çok kez Türk Telekom'un iletişim numarasını aradık, bir sorun yok deyip gönderiyorlardı. Yaz boyu neredeyse hiçbir sorun yaşamadım ama birkaç saattir galiba bu sorun yeniden başladı. Bahsettiğim büyüklükte değil ancak 1.5-2 MB/sn civarı ortalaması olan indirme hızım 0.5-1.2 MB/sn'lere düşmeye başladı, arada geri normale dönüyor.

Açıkçası internet açısından keyifli bir yaz geçirdikten sonra acılı bir okul sezonu geçirmekten korkuyorum. TTNET harici bir opsiyonumuzun olduğunu sanmıyorum. Eğer sorun geri geldiyse bu olaya bir çare bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer problemler reset attıktan sonra düzeliyor zaman geçtikçe tekrar ortaya çıkıyorsa yüksek ihtimal FEC ve CRC hataları alıyorsunuz. Modemden hat değerlerinizi atarsanız güzel olur.

Eğer problemler reset attıktan sonra düzeliyor zaman geçtikçe tekrar ortaya çıkıyorsa yüksek ihtimal FEC ve CRC hataları alıyorsunuz. Modemden hat değerlerinizi atarsanız güzel olur.
Şu an atamayacağım. Yarın öğlen civarlarında atayım.

Doğru yere baktıysam DSL verilerim bunlar. Şu an internette bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Doğru yere baktıysam DSL verilerim bunlar. Şu an internette bir sorun yok.
Verilere baktığımızda internetinizin indirme hızında paket kayıpları mevcut. Örnek vermek gerekirse size 10 elma gelmesi gerekirken 8 elma geliyor bu da 2 elma hatası demek. 580000 veri kaybı olmuş. FEC mi CRC mi yazmıyor ama durum böyle. Modemi resetlerseniz sıfırlanır, sorun devam ediyorsa hatalar bu şekilde tekrar yükselir. Evdeki kablolardan olabilir veya portunuz ile alakalı problem olabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatırsanız belki çözüm bulabilirsiniz.

Verilere baktığımızda internetinizin indirme hızında paket kayıpları mevcut. Örnek vermek gerekirse size 10 elma gelmesi gerekirken 8 elma geliyor bu da 2 elma hatası demek. 580000 veri kaybı olmuş. FEC mi CRC mi yazmıyor ama durum böyle. Modemi resetlerseniz sıfırlanır, sorun devam ediyorsa hatalar bu şekilde tekrar yükselir. Evdeki kablolardan olabilir veya portunuz ile alakalı problem olabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatırsanız belki çözüm bulabilirsiniz.
Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı