Ttnetten Uydunet veya Superonline, altyapı desteği ve internet paketi

Hippi Kurtuluş

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 3 aydır ttnetin taahhütlü paketini kullanıyorum paketin 50 liralık hizmet vermesine rağmen dediklerinin ancak yarısını karşılıyor. İnternette gidip gelmeler oluyor ve 16 mbit olan pakette sadece 4 mbit görebiliyorum. Bu insanlarla uğraşmak istemediğimden direk taahhütü ödeyip uydunet ve superonline ikilisinden birine geçeceğim.Sizlerin deneyimleri de umarım bana yardımcı olur. Benim için maximum 1080p 1440p videolar izlemek yeterlidir ve evde oyun oynadığım için evdeki birisi 1080p lik bir video indirirken ben de oyunumu rahat rahat oynayabileceğim bir upload hızı lazım. Altyapıya gelince oturduğumuz yerin sokağında uydunet altyapısı var lakin binanın ismini göremedim. Sokakta olsa yeter mi bunu yazarsanız sevinirim. Superonline fiber altyapısı var mı bilmiyorum. Ona nereden bakacağımı söylerseniz sevinirim.
İnternet paketinden yararlanmak için illaha da binanızda olmasını söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi vermek istemem ancak Türkcell Superonline Uydunet gibi firmalar binanıza (eğer alt yapı fiberse) 2 adet kutu yerleştiriyor. Kutuların birine dışarıdan gelen fiber kablolar takılıyor. Diğer kutuda ise CAT 6 kablosu ile dağıtım yapılıyor. Bildiğim kadarıyla bu firmaları aradığınız zaman bina adı vb. şeyler soracaklar. Nedeni de bu iki kutunun varlığı. Eğer bu kutular yoksa başvuru yapıp takdıra biliyorsunuz(Eğer alt yapı uygunsa) Ancak tek bir başvuruya genelde cevap vermiyorlar yada uzun sürüyor. Oyüzden bina olarak başvuru yaparsanız alt yapı kurulumu sağlanabilir.

Binada uydunet altyapısı yok fiberin de yok.Sokakta olsa yeterli mi?
Bizim dedemin binasında uydunet altyapısı varmış onların evi caddede bizimkisi geçitten inince yürüme mesafesi 2 dk onlar bu internetle de hiç ilgilenmez.Binanın sahibi o olmasına rağmen uydunetleri var.
Ben birisi 1080p de film izlerken ben de oyunumu gecikmesiz oynamak istiyorum zaten ben ve ablamdan başka hiç kimse internet kullanmıyor.(whatsapp hariç) uydunetin 25mbps 150gb paketini almayı düşünüyorum ama 2mbps upload 1080p film izlerken oyunu oynatır mı gecikmesiz?Filmi ben izlemeyeceğim için arada kaldım.Bizim şimdi apartmandan imza toplamamız mı gerekiyor?

Download ile uploadı karıştırıyorsun sanırım. Neyse superonline vdsl alabilirsiniz . 100 megabite kadar paketleri vardı upload hızlarıda 2 mbps falan . 1080P film izlerken oyunda oynarsın hem.

Altyapı getirtmek zor bir iş mi?Annem imza işlerini halleder kendisi apartman yöneticisi.
Uydunet altyapısı getirtmek istiyorum.Şahsen ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.
Çünkü altyapı gerektiren paketler çok daha karlı oluyor.Superonline Vdsl paketinde upload kotaya
dahil ise yetmeyecektir.Artık altyapı olmazsa dediğiniz gibi vdsl paketini alacağım ama ne kadar zor olduğunu bilmeliyim ki altyapı getirtmek için uğraşayım.Altyapıyı sadece biz kullanacağız emekli apartmanı zaten sadece imza atmaları yeterli olur mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı