TÜBİTAK için tasarım nasıl yapılabilir?

esercim

Hectopat
Selamlar. TÜBİTAK projem için proje arkasında duracak poster tarzı bir şey yapılacak ve bu görev bana verildi. Sadece ölçüleri biliyorum o ise; en 100 cm boy 80 cm. Bunun içini gerekli bilgiler ile doldurup reklamcılarda çıkartacağım ancak nasıl bu ölçüler ile yapacağımı bilmiyorum.

Selamlar. TÜBİTAK projem için proje arkasında duracak poster tarzı bir şey yapılacak ve bu görev bana verildi. Sadece ölçüleri biliyorum o ise; en 100 cm boy 80 cm. Bunun içini gerekli bilgiler ile doldurup reklamcılarda çıkartacağım ancak nasıl bu ölçüler ile yapacağımı bilmiyorum.
Posteri siz mi tasarlayacaksınız?
Yoksa çıkarma konusunda mı problem yaşıyorsunuz?

Photoshop bilmiyorsan Word'den veya PowerPoint'den yap SS alıp reklamcıya göster 100x80 falan de yaparlar. Çok takma alt tarafı poster.

Posteri siz mi tasarlayacaksınız?
Yoksa çıkarma konusunda mı problem yaşıyorsunuz?

Evet tamamen ben yapacağım. Dijital görsel olarak hazırlayıp reklamcıya götürüp çıktı alacağım ancak bu sıkıntı değil yani nasıl ölçülerine tam sığdırıp yazı yazı yazabiilrim içerisine?
Adobe Photoshop'tan 100x80 sayfa açarak tasarım yapıp çıktı almayı da bilmiyorsan neden bu işi kabul ettin ki?

O piksel diye biliyorum ben CM cinsinden mi emin olamadım.
Buna benzer bir şey.

Dosya Ekleri

• 613f577d3e33b65737256afcafef11df.jpg
    613f577d3e33b65737256afcafef11df.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 35
Sayfa ölçüleri CM olarak verilmişse, CM olarak çalışılmalı diye biliyorum. Adobe programıyla yapılacaksa CMYK kullanmayı unutmayın.

Geri
Yukarı