TÜBİTAK projesi için fikir önerisi

68515

Hectopat
İyi akşamlar merhaba, 11. sınıf öğrencisiyim. 3-4 gündür TÜBİTAK için proje hazırlamaya çalışıyorum tam 3 tane proje makalesi denedim fakat uygun görülmediği için kabul edilmedi veya ben yarıda bıraktım. Şu an ise TÜBİTAK 2204 kapsamında bir konu bulmaya çalışıyorum, günlerdir araştırıyorum fakat elle tutulur hiçbir şey yok, yapacağımız proje herhangi bir sorunu çözmeye yönelik olacak. Yani makaleler de bilgiden çok çözümü anlatmamız gerekiyor, fizik ve biyoloji konularına baktım fakat çözüm üretebileceğim hiçbir nokta yok, veya çoktan alınmış/çözülmüş. en son aklıma burası geldi belki fikri olan birileri vardır diye konu açmak istedim, sizden ricam günümüz sorunu olan herhangi bir konu (üzerine çözüm yapılabilecek) önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Hiç fark etmez hocam bütün konular olabilir, konu veya branş fark etmiyor.
Mesela Türkçe için az kullanılan veya kaybolmaya yüz tutmuş atasözleri ve deyimlerin kullanımının yaygınlaşması ile ilgili bir şeyler yapabilirsin. Mesela böyle atasözleri ve deyimlerden 100 kadar bulup bunu kendi çevrende kullanarak bu atasözleri ve deyimlerin kullanımını yaygınlaştırabilirsin. Sonuçta insanlar çevresindeki insanların kullandığı sözcükleri kullanmaya meyilli.

Geri
Yukarı