TÜİK: Yıllık enflasyon %83,45

Şu sayının yalan olduğuna adım kadar eminim, gelip bu sayıya inanan varsa da elim de sizler için çok güzel köprüler var ucuz fiyata bırakabilirim.

Enflasyonu bir vatandaş bile her ay aynı marketten aynı ürünleri satın alarak hesaplayabilir. Devlet kurumu olan TÜİK'in ve bağımsız kurum olan ENAG'ın hesaplama yöntemi de bu şekilde olduğu halde iki kurum arasındaki fark her geçen gün açılıyor.

Devlete yalancı diyecek kadar cesareti nereden buldun? Şimdi direkt sil- Marmara'ya.

Devlet kim, Tanrı mı?

Devlet dediğin organizma, toplumun siyasal örgütlenişidir. Milleti yaşat ki devlet yaşasın.

Hiç bir ulus devletin enflasyon rakamlarının doğruluğuna inanmıyorum. Amerika'da en az %20, o da en az.

Şu sayının yalan olduğuna adım kadar eminim

Bunu bilmek için müneccim olmaya da gerek yok. 2021 senesinde de enflasyon yanlış hatırlamıyorsam %36-40 arası açıklanıyordu. O zamanlar 5 liraya bir şeyler alınabiliyordu, sene oldu 2022. 1 sene içerisinde çoğu şeyin fiyatı 5'e katladı ve açıklanan enflasyon %83. Çocuk bile inanmaz şu verilere. Ekmek bile oldu 5 lira, geçtiğimiz senelerde ilden ile göre değişkenlik gösterse de 2-3 liraya bir tane ekmek alınabiliyordu.

Geri
Yukarı