Tüketici Hakem Heyeti kararını uygulamak şart mı?

Arkadaşlar merhaba. Hepsiburada'dan kulaklık satın almıştım. Ürünün kullanılmış olması sebebi ile değişim istedim ürünün kutu içeriğinden çıkan stickeri olmadığından dolayı iade için değişime almadılar. Ben kutuyu açtığımda da yoktu. Hakem heyetine başvurdum değişimi için hakem heyeti iade yönünde karar vermiş. İade yapmak istemiyorum. Firma bana bugün mesaj attı ürünü iade edin diye bana sormadan ürünü bize gönderin dediler, ürünü göndermezsem mahkemeye verecekler herhalde :D her neyse benim rızam olmadan ürünü geri istıyorlar ben iade etmek istemiyorum ama Benim hatırladığım kadarı ile hakem heyetinin kararı ne olursa olsun tüketicinin değişim iade onarım hangisini seçecekse geçerli olur diye hatırlıyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Hepsiburada'dan kulaklık satın almıştım. Ürünün kullanılmış olması sebebi ile iade etmek istedim ürünün kutu içeriğinden çıkan stickeri olmadığından dolayı iade almadılar. Ben kutuyu açtığımda da yoktu. Hakem heyetine başvurdum değişimi için hakem heyeti iade yönünde karar vermiş. İade yapmak istemiyorum. Firma bana bugün mesaj attı ürünü iade edin diye bana sormadan ürünü bize gönderin dediler, ürünü göndermezsem dahilinde mahkemeye verecekler herhalde :D her neyse benim rızam olmadan ürünü geri istıyorlar ben iade etmek istemiyorum ama. Benim hatırladığım kadarı ile hakem heyetinin kararı ne olursa olsun tüketicinin değişim iade onarım hangisini seçecekse geçerli olur diye hatırlıyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
İade etmeni öneririm, sonuçta bu yüzden başvurdun değil mi?

THH iade için başvur sonra paran iade edilsin ve kulaklığı göndermek isteme, doğru mu anladım?
yok hocam öyle değil degişim için başvurdum iade kararı vermişler firma beni aradı ürünü iade et diye ama kur farkı oynadı iade etmek istemiyorum açıkçası.
İade etmek istemiş, öyle yazmış.
Yanlış yazmışım düzelttim hocam.

Yok hocam öyle değil degişim için başvurdum iade kararı vermişler firma beni aradı ürünü iade et diye ama kur farkı oynadı iade etmek istemiyorum açıkçası.

Ben olsam bu durumda iade etmem. Sıfır ürün göndermeleri için uğraşırım. Ama para iadesi yaptılarsa ürünü göndermekten başka çare yok gibi.

Ben olsam bu durumda iade etmem. Sıfır ürün göndermeleri için uğraşırım. Ama para iadesi yaptılarsa ürünü göndermekten başka çare yok gibi.
Yok şuan yapmadılar ama. Ben onlara söyledim değişim istediğimi iade etmeyeceğimi. Israrla ürünü geri istiyolar. Bende sizin gibi düşündüm parayı iade edip ters köşe yapcaklar gibi. @BilgisayarKurdu hocam konuyu inceler misin sana zahmet sen hakimsin bu konulara.

Geri
Yukarı