PcKolik firmasının laubali bir şekilde tüketici hakem heyeti kararını tanımaması

Aslında benim anlatmaya çalıştığım buydu güzel kardeşim, uzay montaj değilse kapat kapağı tak kulaklığı duymazsın. Ufak takıntın yüzünden mining yapılmış kart sahibi oldun. Yeni seri stoğa girene kadar firma seni oyalar ondan sonra umarım hakkını alırsın. Ben hiçbir zaman firmayı savunmadım CW'nin bir arıza olmadığını bilirkişinin yanlış karar verdiğini düşündüğümü söyledim sadece. Bu görüşüme katılmamak herkesin hakkıdır, üslubunu bozmadığı sürece. Tavsiyem ucuz siteler yerine al Amazon'dan kendin topla kafan ağrımaz. Daha önce ucuz bir siteden yaptığım alışverişi göndersinler diye 1.5 ay yalvarmıştım artık tövbeliyim. İyi forumlar.

CW üretici firmanın sorunu. O ürünü alıp pazarlayan firmanın sorunu değil. Burada dava edilecekse xfx'in firması dava edilmesi gerekiyor ki CW nasıl dava sebebi olabilir onu anlamadim.

CW üretici firmanın sorunu. O ürünü alıp pazarlayan firmanın sorunu değil. Burada dava edilecekse XFX'in firması dava edilmesi gerekiyor ki CW nasıl dava sebebi olabilir onu anlamadim.

Hocam ne alaka ya?
Tüketici olarak siz husumetinizi ister satıcıya, ister ithalatçıya, ister sağlayıcıya fark etmez yöneltebilirsiniz. Satıcı ürünü satarak bir nevi üründeki ayıpları garanti ediyor; nasıl bir bakış açısı bu anlamak mümkün değil. Kanunda bunların direkt müteselsilen sorumlu oldukları yazıyor. CW tek başına dava sebebi değil; belli bir ses eşiğini geçtiği tespit edilirse ayıplı mal kategorisine giriyor. CW sesi üretici firmanın sorunu olabilir, ama bundan dolayı mağdur olacak olan tüketici olamaz; tüketiciye ayıpsız ürünü teslim ederler, sonra aralarında kimin kusuru varsa birbirlerine rücû ederler. Bu kadar basit bu iş.

Bu konuyu okumayıp hâlâ PcKolik denen garabet firmadan alışveriş yapan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı