Tüketici hakem heyeti süreci nasıl işliyor?

viparv2

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,
22.01.2024 tarihinde bir teknoloji sitesi üzerinden Samsung Odyssey G4 25" monitör aldım. Monitör 24.01.2024 günü elime ulaştı. Ürünü kullanmaya başladıktan 1 saat sonra monitörden coil whine sesi geldiği için direkt aldığım yer ile iletişime geçtim. Amacım iade etmekti fakat direkt beni arıza bölümüne yönlendirdiler. Arıza bölümüne sorunumu yazdım ve 14 günlük iade hakkımı kullanmak istediğimi söyledim. Fakat kutusunu açtığım için bunu yapamayacağımı söylediler. Ürünü servise götürmem gerektiği söylendi. Ürünü ertesi gün 25.01.2024 günü servise götürdüm. Servise götürdükten sonraki gün 26.01.2024 günü servis beni arayıp monitörden çıkan sesin normal standartlarda olduğunu ve bir sorun olmadığını söyledi. Bende 4 gün boyunca daha kullanmaya devam ettim. 30.01.2024 günü monitörde ghosting meydana geldi ve direkt yeniden aldığım yere yazıp iade etmek istediğimi söyledim fakat bana yeniden servise götürmemi söylediler. Bende tekrardan servise götürdüm ve 2 gün monitör serviste durdu. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi yeniden servis monitörde hiçbir sorun olmadığını söyleyip monitörü alabileceğimi söyledi. Bende bunun üzerine monitörü servisten alıp 14 günlük koşulsuz iade hakkımı kullandırtmadıkları için tüketici hakem heyetine başvurmaya karar verdim. THH'ye başvurduktan sonra aldığım yer bana isterseniz monitörü bize gönderdin, coil whine sesi varsa değişim yapabiliriz dedi. Sizce tüketici hakem heyetinden karar bekleyip 6500 TL paramı mı alayım yoksa değişim mi yaptırayım? 1 şubat akşamı başvuru yaptım THH'ye 2 şubat günü direkt karşı tarafın savunması istendi, sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum karar ne kadar sürede çıkıyor, sizce ne yapmalıyım?

Not: Aktif olarak kullandığım bir monitörüm var, monitör sıkıntım yok şu an, bunu kendime alıp kendimin kullandığımı kardeşime verecektim. Sanırım 1-2 ay daha televizyon kullanacak.

Dosya Ekleri

• 1706616280209.jpg
    1706616280209.jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 53
Tabi ki atabilirsiniz hocam. Maili kanıt bulunsun diye atın, iletişimi ayrı yeten telefon ile sağlayabilirsiniz. Maile cevap vermiyorlar da atıp başka şekilde iletişime geçin.

Hiçbir şekilde iletişim kuramazsanız da 1 ay sonra ilamlı icra başlatıp oturup izlersiniz hocam. Yani elinizde karar var öyle ya da böyle gerçekleşecek gerisini onlar düşünsün.
Haklısınız hocam, teşekkürler yardım ve desteğiniz için.

Hocam vallahi çok şanslısınız 1 haftada karar vedrilmiş 20 günde işlem bitmiş. Benim 8 gün oldu daha savunma bile istemediler, süreç ne olacak hiçbir bilgim yok adama soruyorum 5-6 ay sürebilir diyor saçma yani.

Benim telefonumda yatay cizgiler mevcut, ilk 6 ay dolmadığı için ayıplı ürün kapsamında iade hakkım var ama Hepsiburada kabul etmedi. Bende 20'sinde şikayet yaptım ama hala Başvuru tamamlandı kısmında.

Benim telefonumda yatay cizgiler mevcut, ilk 6 ay dolmadığı için ayıplı ürün kapsamında iade hakkım var ama Hepsiburada kabul etmedi. Bende 20'sinde şikayet yaptım ama hala Başvuru tamamlandı kısmında.
Hakem heyeti için oturduğunuz ilçeye bağlı yere mi yaptınız yoksa il mi?
Ben kendi İlçeme yapmıştım. İlçede işler daha hızlı sanırım.

Geri
Yukarı