Tüketici hakem heyetinden olumlu karar çıkmadı

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Tüketici hakem heyeti'ne kasım ayında başvuruda bulunmuştum. Kredi kartı yıllık ücretinin iade edilmesini talep ettim. 3 ay bekledikten sonra karar açıklandı. Kararda "uyuşmazlığın konusuz kalması nedeniyle karar verilmesine yer olmadığına" şeklinde bir ifade geçiyor.
Banka savunmasında biz tüketicinin hesabına iadeyi aktardık bakın elimizde dekont da var demiş. Bugün bankayı aradım müşteri temsilcisine soruyorum bana iade yaptınız mı diye. Banka çalışanı kendi ağzıyla söylüyor herhangi bir iade tutarı görüntüleyemiyoruz diye.

1677663605179.png

Ben gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu noktadan sonra karara itiraz hakkınız doğar. Konu mahkemeye intikal eder. Bankacılık sisteminde banka defterleri ve kayıtları esas alındığından banka ödemeyi yaptığını ispatlamış olabilir. İsterseniz itiraz edin konu mahkemeye taşınsın, ödemedilerse ispat edilir neticede.

Bu noktadan sonra karara itiraz hakkınız doğar. Konu mahkemeye intikal eder. Bankacılık sisteminde banka defterleri ve kayıtları esas alındığından banka ödemeyi yaptığını ispatlamış olabilir. İsterseniz itiraz edin konu mahkemeye taşınsın, ödemedilerse ispat edilir neticede.
Hocam açıkçası mahkemeyle uğraşmak istemiyorum. Çünkü 120 küsür lira için onbinlerce lira zarara uğrama ihtimali varken zarara uğramak istemem. Avukat tutması ayrı bir yük, haklı bulunur muyum diye düşünmek ayrı bir yük. Keşke maaşlı bir işim olsaydı da uğraşsaydım ama ailem zaten habersiz durumlardan öğrenirlerse büyük tepki gösterirler. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Umarım 1 ay içinde banka iadeyi yatırır.

Aktarılan dekont dosyasını size de iletmeleri gerekmez mi? En azından gün tarih saat şeklinde bir açıklama verseler
Bunu görüntüleme şansım yok sanıyorum. Belki dava açılırsa ancak o zaman görürüm diye tahmin ediyorum.

Hocam açıkçası mahkemeyle uğraşmak istemiyorum. Çünkü 120 küsür lira için onbinlerce lira zarara uğrama ihtimali varken zarara uğramak istemem. Avukat tutması ayrı bir yük, haklı bulunur muyum diye düşünmek ayrı bir yük. Keşke maaşlı bir işim olsaydı da uğraşsaydım ama ailem zaten habersiz durumlardan öğrenirlerse büyük tepki gösterirler. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Umarım 1 ay içinde banka iadeyi yatırır.

Bunu görüntüleme şansım yok sanıyorum. Belki dava açılırsa ancak o zaman görürüm diye tahmin ediyorum.
Açıkçası başka da bir yolu yok bunun. THH kararlarına itiraz mahkemeye yapılıyor. Bunun için avukata ihtiyacınız olmayacaktır basit yargılama usulüyle dava görülüyor. Sadece itiraz dilekçesinin hukuki bir zemine dayanarak oluşturulması gerekiyor. 120₺ için uğraşmak isteyip istememeniz ise tamamen size kalmış olan bir konu.

Geri
Yukarı