Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi

Elimde yok servis raporları. Şöyle yok;
Tabletlerin bazılarının içinden bazen çıktı, bazen çıkmadı. Vatan diyor ki hakkınızı arayın. Davalık/mahkemelik durumlarda biz gönderiyoruz raporları. Elimde 10 tane kadar rapor kağıdı vardır yazılım atılıp geri gönderildiğine dair.

@Buğra Ataş Son durum nedir acaba? Herhangi bir cihaz teklif edildi mi?

Başvurunuzu yaptınız mı rehberden yararlanarak?

Benim başvurumda 21 ekim den beri savunması istendi yazıyor. Sanırım 1 ay içinde gelmezse kazanıyormuşum doğru mu?

@BilgisayarKurdu Bende yaklaşık 2 ay önce Teknobiyotik'ten sistem almıştım. Yük altında bilgisayarın içinden Coil Whine sesi geliyor buraya yakın zamanda video yükleyeceğim. Ekran kartından mı geliyor anakarttan mı tam olarak anlayamadım. Teknobiyotiğe bu şekilde anlattım ve Coil Whine problemi olan aygıtta değişim yapıyor musunuz diye sordum. Gerekli kontrolleri tamamlandıktan sonra karar verilmektedir. Ürünü komple şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz dendi. Sizce komple kasayı göndermeli miyim? Yoksa CW sorunu olan parçayı kendim bulmaya çalışıp sadece tek parça mı göndermeliyim?

Daha ne kadar sürecek bu 2 gün kaldı bir ayı doldurmasına. Süre sınırı yok sanırım savunma istenmesinde.

Eki Görüntüle 461626
Yarın arayıp savunma yapılması için tanınan sürenin çoktan geçtiğini ifade edin; sürecin takibinde olduğunuzu bildirin.
Komple istediler ise komple yolla, onlar da görmüş olur sesin kaynağını. Bu süreçte kargo ücreti ödeme asla, ne gönderirken ne de tekrar teslim alırken. Anlaşmalı kargoları hangisi ise o şubeden yollarsın.

@BilgisayarKurdu 28.09.2018 tarihinde almış olduğum Galax 1060 3gb ekran kartı var. İlk aldığımda cihazda coil whine sorunu vardı ama pek duyulmuyordu bunu satın aldığım yere, Teknobiyetiğe bildirdim. "gönderin değişim/ tamir yapılır" dediler fakat kullanmam gerektiği için ve ses çok olmadığı için göndermedim fakat cihazdaki ses son zamanlarda çok arttı. kasadan en az 20cm uzaktayım kasada 4 fan olmasına rağmen ve kulaklık takıyor olmama rağmen cv sesini duyuyordum. cihazı Teknobiyotiğe gönderip para iadesi istedim ama teknobiyotik "ürün oyunlarda ve çeşitli test programlarında tam yük altında test edilmiştir fakat herhangi bir soruna rastlanmamıştır." raporu ile geri gönderdi şimdi tüketici hakem heğetine başvurmak istiyorum. Tam olarak nasıl bir yazı yazmalıyım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…