Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi

Sanal mağaza, ev 1 sececegime ev 2 secmisim. Ev 2 kardeşimin adına olan adres. Bunu maille ve arayarak kendilerine bildirdim. Düzelteceğiz dediler ama 5 gün düzelmedi. 6. Gün kargoya verildi bende dedim zaten ha kardeşim ha ben nolsun daha peşine dusmem diye bir şey demedim. Yani 5 günde kargoya verilmeyen sadece bekleyen ürünü değiştirmediler. Aksaklıği yazmıştım ama klavye sakarligi yapmış . Ürün daha dün bana ulasti. 14 günlük suredeyim yani. Beğenmedim, kutuladim eksiksiz. İtopya'dan da üründen memnun değilim diyerek iade talebi başlattım. Beklemedeyim.

Başarılı ve bilinçli tüketici rehberi olmuş adeta. Artık her şey çok kolay eskisi gibi kaymakamlarda sürünmüyorsunuz. Her şey dijital hale geldi. Bu Paylaşımda ayrıca güzel olmuş. Tebrikler

İnşallah hocam.

Hocam mobilden açılmıyor o alt menü ya masaüstüne çeksemde .bu arada. 30 TL de olsa hakkını arıyorsun. Bende başvurdum 30 TL için geçenki konudan.

Gökhan hocam birde bişey sorucam bende bir Asus tüf model ekran kartı var o çok ısınıyor 90 derece oluyor. Kart MHz kesiyor. Onu heyete versem kim haklı bulur? Asus servis değişim iade yapmıyor. Diyorum ki sorunsuz modeli verin. (Yenilenmiş tasarım soğutması) vermiyorlar
@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Tüketici Başvurusu Tab'ına tıklayınca alt menüler geliyor normalde. Daha önce hiç başvuru yapmamış olsan bile bu alt menüler gelir. İstersen gizli sekmede açmayı dene, olmazsa URL bilgisi paylaş benimle; bakalım aynı sayfada mıyız.

Belirttiğin kart için ise kesinlikle seni haklı bulurlar, bilir kişi incelemesinin ardından. Üst model ile değiştirme konusu ise biraz zor. Firmalar yalnızca; iade veya değişimin kesinleştiği ve "Üst modeli vermenin iade yapmaktan daha mantıklı olduğu durumlarda" gidip sana üst modeli verirler. Logitech gibi markalar müşteri memnuniyeti adı altında da bunu sıklıkla yaptı, buna karşılık webcam ve mouse tercihi olarak ilgili markayı tercihe diyorum.

Kuyumcuya yürüyerek ve koşarak gitmek arasında 3TL fiyat farkının oynadığı bir dönemde, 1 yıl önceki fiyattan aldığın kartın iadesini yapmak pek de koymuyor artık firmalara Değişime de bir o kadar uzaklar akılları sıra. Sana tavsiyem 3-4 aylıkbir kart ise direkt olarak iadesini alıp tekrar üst düzey soğutma performansına sahip bir karta geçmen. Ne bileyim ASUS'un ROG serisi vs biliyorum pahalı gelebilir ancak uzun vadede kafan rahat eder.

Hocam şöyle söyleyeyim değişime kararı çıksa aynı kart gene gelecek. İadesi olsa 1450 TL fatura bedeli var. Arafta kaldım onun yerine bu tuf serisinin benim kartımın aynısının. Sorun giderilmiş versiyonunu vermesi lazım asususun. Yoksa heyete versemde değişen kart gene çok ısınacak. Hocam girdiğim site doğru bu arada TUBİS E giriyorum. O dediğiniz sekmeye basınca alt menü açılıyor. Ama kenarda kalıyor ulaşamıyorum sayfa kaplıyor onu beyaz bölüm.

E-Devlet üzerinden Gümrük Bakanlığı - Tüketici Hakem Heyeti üzerinden ilerle, ben o şekilde ilerliyorum. Farklı bir tarayıcıda gizli sekmeden dene.

Ek olarak hangi ekran kartını kullanıyorsun 90 derece kolay kolay güncel kartların çıkacağı bir sıcaklık değil açıkçası. Benchmark'a sokup sıcaklık değerlerini paylaşır mısın bir ara ekran görüntüsü ile.

Üst modeli verme konusu yalnızca; mevcut model ellerinde olmadığı veya müşteriyi memnun etme çabası söz konusu olduğunda gerçekleşebilir. Şu dönemde durup dururken üst model vermez çoğu firma. Sen elindeki kartı belirt, 1450TL iade almak mantıklı olur mu düşünelim; modeli bilelim ki fiyat hakkında yorum yapabilelim.

TUF 1660Tİ OC GDDR6 Şöyle söyleyeyim furmark testinde kart 90 derece oluyor. Ve ustunede çıkar büyük ihtimal ama 90 derecede kart MHz kesiyor. Yoksa dahada çıkacak atıyorum 1860 MHz ise 1700 oluyor geri 1860 oluyor. Saniye saniye. Kart 3070 lira en ucuzu hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…