Tüketici Hakları için Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Acer servisi berbat bende sorun yaşadım sorunları bir türlü çözemeyen servisi var. Bende de kronik sorun olduğu için THH başvurarak iade ettim.

Bölgen bölgeye göre değişiyor. Bazı firmalara savunma belgesi iletince sizden satıcı sonucu beklemeden sizden ürünü iade talebi oluşturuyor. Bazı satıcılar savunma yapar süreyi bekletir.

1tb 5400rpm sata3 hardisk

1tb 5400rpm sata3
En baba HDD 300 lira, sen direk tüketici hakem heyetine başvur bunlar ortamı boş bulmuş yürümüşler hadlerini bildirmek lazım. Asus'un canını yiyeyim gönderiyorsun 1 günde yapıp, bütün testlerden geçirip ertesi gün kargoya veriyorlar. Ekranda aldığımdan beri ışık sızması vardı 1.5 sene bozuk kullandım gözüm bozuldu gönderdim yaptılar meğer ekran bozukmuş doktora kadar gittim. Söyledim böyle böyle fabrika çıkışlı bozuk hemde 1 günde sorgusuz sualsiz yapıldı gönderildi.

En baba HDD 300 lira, sen direk tüketici hakem heyetine başvur bunlar ortamı boş bulmuş yürümüşler hadlerini bildirmek lazım. Asus'un canını yiyeyim gönderiyorsun 1 günde yapıp, bütün testlerden geçirip ertesi gün kargoya veriyorlar. Ekranda aldığımdan beri ışık sızması vardı 1.5 sene bozuk kullandım gözüm bozuldu gönderdim yaptılar meğer ekran bozukmuş doktora kadar gittim. Söyledim böyle böyle fabrika çıkışlı bozuk hemde 1 günde sorgusuz sualsiz yapıldı gönderildi.
Asus candır keşke bende Asus alsaydım neyse eğer parayı iade ederlerse Asus alıcam
Bölgen bölgeye göre değişiyor. Bazı firmalara savunma belgesi iletince sizden satıcı sonucu beklemeden sizden ürünü iade talebi oluşturuyor. Bazı satıcılar savunma yapar süreyi bekletir.
Anladım hocam teşekkür ediyorum

Yaklaşık 1 yıl önce Acer laptop aldım. Geçen hafta ekran kartı bozuldu error43 hatası verdi servise gönderdim. Bana şöyle dediler "hard Disk'in değiştiğini, yeni bir harddisk takacaklarını" bununda fiyatının 630₺ olduğunu söylediler. Lakin ben harddiski değiştirmedim laptopun kapağını bile açmadım. Şimdi tüketici haklarına gideceğim, ne yapmam gerekiyor tarif eder isiniz?

Hocam maalesef Acer servis konusunda çok kötü size veriyor ucuz diye bilgisayarı ondan sonra Allah'a emanet olun. Yapacağınız işlem şudur hocam adliye sarayına gideceksiniz tüketici mahkemesi bölümleri var orada şikayet dilekçesi yazıp vereceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı