Çözüldü Tüm ayarlarda aynı FPS'i alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batufener94

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her türlü FXAA, MSAA, ne varsa açsam da kapasam da yine aynı FPS. Ayarları biraz kısıp daha yüksek akıcı FPS ile oynamak istiyorum ama yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Selamlar
Sorunun Windows 10 olabilir.
Windows 10 ilk kurulumda gizlilik ayarları sekmesinde tüm seçenekleri kapatırsan böyle bir saçmalık yapıyor sebebini bilmiyorum ama yüksek olasılık budur. Kurulum esnasında ayarları resmideki konuma getir ve o şekilde test et sistemini. İyi haberlerini bekliyorum :) Ayrıca Discord uygulaması yüklü ise
Edit: Ayarlar->Arayüz->Oyun içi arayüz etkinleştiri kapat ve
Ayarlar->Görünüm->Donanım ivmesi(En altta) bunuda kapat
windows_10_gizlilik.jpg
Benim sistemim HD 7850 oc 2gb,
Fx4100,12gb ram. Normalde pubg lite'ı en az 60fps oynayabilmem gerekiyo ama 15-20fps falan bi bakıyorum ekran kartı kullanımı 10-15-0-5 yani bu aralarda, işlemci kullanımı normal olması gerektiği gibi. Aynı sorun mad max, gta 5 oyunlarındada yaşadım düşük grafiklere çekiyosun aynı gpu kullanımı diyosunki grafikleri yükseltim gpu kullanımı artsın fps yükselsin yine aynı.
Hani dersenizki grafikleri yükselt kullanım yüksek olsun fps artsın hiç bir şey degişmiyor yükseltsen bile aynı kullanımda sadece işlemci kullanımi artıyor.
Ama bazı oyunlardada olması gerektiği gibi grafikleri arttırıyorsun doğal olarak kullanımda artıyor e fps de artıyor falan.
Vsnyc ile alakasıda yok kapasamda açsamda aynı,ki zaten açık olsa 60 a falan sabitler nedense sanki oyunda değilmisimde masaüstünde dolanıyomuşum gibi gpu oyunu takmıyo gibi bişey .

Hocam Selamlar
Sorunun Windows 10 olabilir.
Windows 10 ilk kurulumda gizlilik ayarları sekmesinde tüm seçenekleri kapatırsan böyle bir saçmalık yapıyor sebebini bilmiyorum ama yüksek olasılık budur. Kurulum esnasında ayarları resmideki konuma getir ve o şekilde test et sistemini. İyi haberlerini bekliyorum :) Ayrıca Discord uygulaması yüklü ise
Edit: Ayarlar->Arayüz->Oyun içi arayüz etkinleştiri kapat ve
Ayarlar->Görünüm->Donanım ivmesi(En altta) bunuda kapat
Eki Görüntüle 612923
Bu ayarları sonradan değiştirme imkanı var mı?

Yanlış bilgi
Aslında bu GPU sagligi icin super. Cunku her oyunda GPU zorlansa %99 kullansa daha kotu, fazla FPS alirsin fakat GPU omru kisalir. İnternette bunun cozumu var. Yine de sen bilirsin.

GPU değil, ne kadar fazla FPS alırsan her parçanın ömrü bir o kadar hızlı azalır. Çünkü sıcaklık dereceleri artar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Aslında bu GPU sagligi icin super. Cunku her oyunda GPU zorlansa %99 kullansa daha kotu, fazla FPS alirsin fakat GPU omru kisalir. İnternette bunun cozumu var. Yine de sen bilirsin.
Technopat Sosyal saolsun. Laptop almadan önce telefondan atmıştım bu mesajı. Meğer bilmiyorken daha özgüvenliymişim 😂. Şimdi isleyişini biliyorum bu kadar kendimden emin anlatmam.

Benim laptopum Windows 8.1 Pro, bu sorunun aynısını ben de yaşıyorum. CS:GO ve Metin2 oynuyorum Metin2 dahi kasıyor şu anda. CS:GO 2-3 sene önce orta-yüksek ayarlarda 200 FPS ve üzeri gözükürken şu anda hangi ayarda olursa olsun 10-20 FPS arasında. Ayrıca o zamanlar Windows 10 kullanıyordum.
6 GB RAM-i5 3317U-HD 7670M
Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
merhaba bende de aynı sorun var bilgisayarım asus tuf dash f15 islemci i5-11300h 3.10ghz ekran kartı rtx 3060 cs2 de yuksek ayarlarda da dusuk ayarlarda da ekran yenilemem 144hz olmasına ragmen 120-140 arası degisken fps de oynuyorum topluluk sunucularına girdigimde ise 350-400 arası oluyor fakat onemli olan rekabetci maclarda fps i nasıl duzelticegim her hangi bir kısıtlama yok kontrol ettim neredeyse her şeyi lutfen yardımcı olunuz

Geri
Yukarı