Çözüldü Tüm ayarlarda aynı FPS'i alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batufener94

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her türlü FXAA, MSAA, ne varsa açsam da kapasam da yine aynı FPS. Ayarları biraz kısıp daha yüksek akıcı FPS ile oynamak istiyorum ama yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Selamlar
Sorunun Windows 10 olabilir.
Windows 10 ilk kurulumda gizlilik ayarları sekmesinde tüm seçenekleri kapatırsan böyle bir saçmalık yapıyor sebebini bilmiyorum ama yüksek olasılık budur. Kurulum esnasında ayarları resmideki konuma getir ve o şekilde test et sistemini. İyi haberlerini bekliyorum :) Ayrıca Discord uygulaması yüklü ise
Edit: Ayarlar->Arayüz->Oyun içi arayüz etkinleştiri kapat ve
Ayarlar->Görünüm->Donanım ivmesi(En altta) bunuda kapat
windows_10_gizlilik.jpg
Yanlış bilgi
Her türlü FXAA, MSAA, ne varsa açsam da kapasam da yine aynı FPS. Ayarları biraz kısıp daha yüksek akıcı FPS ile oynamak istiyorum ama yapamıyorum.

Aslında bu GPU sagligi icin super. Cunku her oyunda GPU zorlansa %99 kullansa daha kotu, fazla FPS alirsin fakat GPU omru kisalir. İnternette bunun cozumu var. Yine de sen bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda fps kilidi bulunuyor. Sabit olan değer 60 veya 144 fps ise muhtemelen bundan kaynaklıdır, oyun dosyalarına (+fps_maxunlimited) gibi kodlar yazarak açılır.

Tabi monitör 144hz ve sabit olan değerde 144 fps ise bunu açmanın oyun akıcılığına hiçbir faydası olmaz, sadece bilgisayarı daha fazla yorarsın.

Geri
Yukarı