Tüm dosyalar JDYI formatına dönüştü

FatiHkıyak

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
✓ Gigabyte B450M S2H
✓ AMD RYZEN 7 2700 4.1GHz 2.NESİL
✓ Arctic Liquid Freezer II 240
✓ ADATA XPG GammixDDR4 3200MHz
✓ XFX AMD Radeon RX 5500 XT THICC II Pro 8GB
✓ Adata SwordFish 500GB NVMe M.2
✓ James Donkey JD960 960GB
✓ Gigabyte M27F 27
✓Dark Guardian PRO (DKCHGRPRO)
Meslek
Serbest Meslek
Oyun oynuyordum, birden PC kendi kendine bir şey yükledi. İptal edemedim ve tüm verilerim JDYI dosyası oldu. Ne yapmalıyım? Çok önemli verilerim vardı, belge olarak açtığımda ise Çince bir şeyler yazıyordu.
DD.PNG

Sağ tık>özellikler>birlikte aç>paint olarak düzenleyin.

Arkadaşların dediğini ben de araştırdım şimdi gerçekten de Ransomware virüsü olarak geçiyor, YouTube üzerinde birkaç tane anlatım var çözümü ile ilgili ne kadar etkili olurlar ya da bu bir fidye yazılımıysa tamamen zarar görür mü dosyalar bilinmez.

Ransowmare yani fidye virüsü yemişsin ve dosyaların jdyi formati ile şifrelenmiş.
Daha önce geri yükleme oluşturduysan o geri yüklemeden devam et eğer geri yükleme yok ise tarayıcına erişimin varsa Kaspersky veya ESET-NOD32 yükle Kaspersky'ın antiransowmare programı var pek bilmiyorum ama onu da kurabilirsin.
Yapamassan Teamviewer'dan yardım edeyim Discord: Arda Furkan#0001

4 gün önce tanımlanan bir yeni varyant. Çok iyi yakalanıyorsunuz yeni çıkmış zararlılara sonra AV gerekli değil :D

Murat hoca geldi gidiyorum o zaman ben. :D

Ransowmare yani fidye virüsü yemişsin ve dosyaların jdyi formati ile şifrelenmiş.
Daha önce geri yükleme oluşturduysan o geri yüklemeden devam et eğer geri yükleme yok ise tarayıcına erişimin varsa Kaspersky veya ESET-NOD32 yükle Kaspersky'ın antiransowmare programı var pek bilmiyorum ama onu da kurabilirsin.
Yapamassan TeamViewer'dan yardım edeyim Discord: Arda Furkan#0001.

Yedek falan yoktu. Benim için önemli değil ama kız kardeşim için çok değerli verileri vardı. Daha sonra benden alacaktı, benim dosyalarım olsa hiç sorun olmazdı vallahi.

Geri
Yukarı