Tüm dosyaların uzantısı .bbbe oldu

Neden işte hocam? Önce Kaspersky kuracaksınız linktekileri değil Kaspersky çalıştıracaksınız sonra temizleyeceksiniz sonra verdiğim linkten indiriceksiniz programı.
Tamam kaspersky var zaten tarattım ama temizlemedi... Ardından diski açamamaya başladım. "Disk adı" ve altında NFTS yazısı açmaya çalıştığımda garip yazılar çıkıyor...

Fidye yazılımı bulaşmış ve silinmesi zor galiba Kaspersky silemediğine göre. Bunun için kaspersky rescue disk aracı oluşturup tarama yapın.

Dosyaları geri kurtarmak için aşağıdaki çözümlerin araçlarını deneyebilirsiniz.

Disk şu an kitli olarak gözüküyo. Yani altında nfts yaziyor ve açılmıyor.

Yeni bir SSD aldım gitti. Ne uğraşacaktım fidye yazılımı ile.... 8.1 kurdum ondan yazıyorum.
Konu kapanabilir.

Veriler için de şunu söyleyim: Bir arkadaşta kopyaları varmış ondan alacağım.. Şu an yanımda ve flash belleğine kopyalıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk şu ankitli olarak gözüküyor. Yani altında NTFS yaziyor ve açılmıyor.

Yeni bir SSD aldım gitti. Ne uğraşacaktım fidye yazılımı ile... 8.1 kurdum ondan yazıyorum.
Konu kapanabilir.

Veriler için de şunu söyleyim: Bir arkadaşta kopyaları varmış ondan alacağım. Şu an yanımda ve flash belleğine kopyalıyor...

Tamam ama mutlaka aktif koruması olan bir güvenlik yazılımı bulundurun sisteminizde.

Fidye yazılımları bir şekilde sisteme bulaşır. Korsan oyun vb. kullanmanıza gerek yok. Sistemdeki herhangi bir güvenlik açığından faydalanarak verileri şifreler.

Şuradan durumu yoklar mısınız?

Çözüm yolu biliniyorsa ekrana bilgilendirme gelir.

Bir de şu yazılar var.

gridinsoft anti-malware çözümü olduğu yazılmış ama silmeden decrypt edebiliyor mu diye bakmak gerek.

1660129586792.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı