Tüm dosyaların uzantısı "TOPI" oldu

fatihggk

Hectopat
Yer
Antalya
Merhaba arkadaşlar.
Metro Exodus için torrent sitesi arıyordum, bir yerden buldum indirdim. Bir dosya çıktı onu kurma dedim ama iş işten geçti anası ağladı bilgisayarın. Dosya türleri TOPI oldu. Birkaç önemli dosyam var onları da açamıyorum. Onları kurtarsam yeterli, nasıl eski haline çevirebilirim? Bilgisayarı formatladım ama yine aynı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    536 bayt · Görüntüleme: 103
Geçmiş olsun. Bu yüzden crack kullanmayın diyoruz.
Ransomware yemişsin disklerinin içinde klasik ransomware mesajlarını bulabilirsin.
Linkini biraktığım konuyu takip et. Eğer şanslıysan senin decrypt anahtarın vardır. Ya da yakın zamanda bulunur.
Ama eğer yoksa aylar hatta yıllar beklemen gerekebilir.
Bu durumda sistemini
ve
ile tarat bulunanları sil. İki program ile de sırayla taratmanızı öneririm.
Sonrasında önemli dosyalarını bir belleğin içine at ve temiz kurulum yap. Ve ücretsiz bile olsa sistemine bir Antivürüs yükle. Önerim Kaspersky Free. Malwarebytes ı aktif koruma için kullanmayın.
Bu arada bu kadar çok crack oyun indirirseniz bu son olmaz.
Bence önemli dosyalarınızı atacağınız belleğide bir taratın.

Son düzenleme:
Geçen bende bu duruma düştüm, Half Life korsan indirecektim fakat virüs çıktı. Kaspersky sayesinde virüsü temizledim üstüne tam tarama ve Kaspersky Rescure Disk ile tarama yaptım. Bu virüs türünün zarar verdiği dosyaları düzeltmek için bir araç vardı ama şuan aklıma gelmiyor. Siz en iyisi Kaspersky Rescure Disk ile taratın.

Geçmiş olsun. Bu yüzden crack kullanmayın diyoruz.
Ransomware yemişsin disklerinin içinde klasik ransomware mesajlarını bulabilirsin.
Çok zengin olunca sizin gibi her şeyi full orjinal kullanacağım söz.

Aferin size. Boşuna korsan indirmeyin demiyoruz. Hele, bulduğunuz siteler sağlam değilse, hiç bulaşmayın. @Emirizmir haklı. Ancak yazılım henüz TOPI uzantısını desteklemiyor galiba. Araştırmak lazım.
Burada yazılan konuda yeni sürümle *.topi uzantısının desteklediği yazıyor;

Hak yiyen hack yemiş.

Temiz kurulum yapın, uğraşmayın.
Evet full orjinal grubu geliyor post'a. :)
Arkadaşlar kimin orjinal kimin korsan kullanacağına sizler karar veremiyorsunuz ben sizden dosya için yardım istedim oyun hakkında yorum yapın demedim. Her şeyi siz orjinal kullanıyor gibi burada yorum yapmanız hoş olmuyor lütfen.

Ransomware virüsü. Yani fidye virüsü. Biraz daha karıştırırsanız bir .txt dosyasında şu şu hesaba şu kadar para gönderirsen açarım içerikli bir mesaj bulursun. Gönderme, açmazlar.

Yepyeni bir virüs. Birkaç haftaya çözümü bulunur.

Evet, haklı olarak eleştirileceksiniz. Tavsiyede de bulunduk. Korsan içerik indirirken "b3d BoY" ama iki kelime eleştiri oldu mu alınganlığınız tutuyor hep. :)

Every-Problem-e1348572786468.jpeg

Bugün çözülür, yarın yine yaparsınız. Sorunun kaynağı korsan içerik kullanmanız. Gamepass ile uygun fiyata oynanabilecek bir oyun için, gereksiz bir risk alıyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı