Tüm dosyaların uzantısı "TOPI" oldu

Yok hocam her hangi bir çözüm yok şu an için, Sadece virüs programı var onunla tarama yaptırıyorsun oda virüs bulmadı bulduğu 3-5 virüs için de para ile satın al diyor bende artık önemli şeylerimi flash belleğe alıp komple sıfırladım disklerimi, ileride çözümü olursa öyle flash bellekte ki bilgilerimi kurtarmaya çalışacağım yoksa da yapacak birşey yok.
Aynen. Yapılacak en doğru şey bu.

Hocam format attım düzelmedi dedin, aynı virüs banada bulaştı format atınca dosyalar mı kurtarılmıyor yoksa eskisi gibide kullanılmıyor mu?

bir müşterinin bütün dosyaları *.topi oldu. www.emsisoft.com adresinde ki tools yardımı ile dosyaları kurtadık. Ancak önce kaspersky ve avast ile virüsü temizlemeniz gerekiyor. Temizlenen dosyaların log page atıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 64
Niye böyle birşey yaptın ki 3 aylık gamepass 6 lira gider forza falanda oynardın. Yazık olmuş şimdi onu silmekle falan uğraşacaksın 6 lira için.

bir müşterinin bütün dosyaları *.topi oldu. www.emsisoft.com adresinde ki tools yardımı ile dosyaları kurtadık. Ancak önce kaspersky ve avast ile virüsü temizlemeniz gerekiyor. Temizlenen dosyaların log page atıyorum.
İşlem çözüldü mü ? Şu an flash bellekte önemli dosyalarım duruyor, flashı takıp virüs programı ile temizledikten sonra tekrar bilgisayara virüs girerse yine bir sürü bilgim var o kadar oyun indirdim tekrardan kendime iş çıkarmak istemem, yaptığınız işlemi detaylı anlatabilirseniz sevinirim.

adresinde ki tools yardımı ile dosyaları kurtadık.
Konu başında zaten çözüm verildi boşuna aramışsınız.
yaptığınız işlemi detaylı anlatabilirseniz sevinirim.
Okuma yetiniz varsa konu başında bir çok kez çözümü verildi. Tekrar veriyorum beki okuma zahmetinde bulunursunuz.

Merhaba arkadaşlar.
Metro Exodus için torrent sitesi arıyordum, bir yerden buldum indirdim. Bir dosya çıktı onu kurma dedim ama iş işten geçti anası ağladı bilgisayarın. Dosya türleri TOPI oldu. Birkaç önemli dosyam var onları da açamıyorum. Onları kurtarsam yeterli, nasıl eski haline çevirebilirim? Bilgisayarı formatladım ama yine aynı.

https://malwaretips.com/blogs/remove-topi-virus/

https://www.pcrisk.com/removal-guides/16875-topi-ransomware

Konu başında zaten çözüm verildi boşuna aramışsınız.

Okuma yetiniz varsa konu başında bir çok kez çözümü verildi. Tekrar veriyorum beki okuma zahmetinde bulunursunuz.
Dikkat etmemişim konuya tekrar bakmamıştım niye kızıyorsunuz. Teşekkür ederim her şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı