Tüm Ekran Kartlarının Horizon Zero Dawn Testi

Hardware Unboxed kanalı dün bir video yayınladı. Benchmark GTX 1050'den 2080 Ti'a kadar olan oldukça genel bir yelpaze içeriyor. Optimizasyonda AMD Navi kartlar oldukça güzel sonuçlar verirken, AMD Vega serisinin inanılmaz derecede düşük performans vermesi şaşırtıcı.

@Motionless IN White bu oyunun optimizasyonunu yaparken Vega kartların varlığını unutmuşlar mı dersin? İkisinin de performansı çok düşük görünüyor.

1080P + 1440P Ultra
1080P ultimate.jpg

1440p ultimate.jpg

1080P + 1440P Original
1080p original.jpg

1440p original.jpg

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hâlâ sorunlu bir kart. Senin sorun yaşamaman gerçeği değiştirmez.
Her kartta sorunlar çıkabilir. Teknolojik ürünlerde bir sorun çıkarsa aldığın yer ile iletişime geçip değişim veya iade edebiliyorsun. Ben de uzun bir süredir 5700 XT kullanıyorum ufacık bir sorun bile yaşamadım. Bütün oyunlarda yüksek performans alıyorum çok da memnunum. Fiyatına göre muazzam bir sonuç veriyor.

Fanboy koktu.
Emir kipi ile konuşmamalısınız.

Artık AMD ekran kartlarında sorun yaşayan insan sayısı çok azaldı. Zaten iki sorun var çoğunlukla, WattMann ve siyah ekran sorunları.

Siyah ekran sorunları çok kolay çözülüyor, donanım ile alakalı olmayan bir sorun.

WattMann sorunları ise güç kaynağından kaynaklı oluyor. Eğer gidip bakkaldan 69420W PSU alıp, 5700XT takarsanız WattMann tabii ki devreye girecektir. Düzgün PSU ile AMD ekran kartı kullanırsanız, bir ömür boyu sıkıntısız kullanırsınız.

Horizon Zero Dawn, her konsol portunun tattığı optimizasyon sorunu yaşıyor. Yüksek ihtimal bir kaç aya patchler ile düzelteceklerdir. Kartların performansları şaşırttı.

Vega'da neden böyle olmuş acaba? Test edesim geldi. Belki de gecikmeli gelecektir optimizasyon, ben oynamayacak olsam bile çok saçma. Kartı gören de kötü sanacak.

Bu arada aşağıda RX 5000 serisinin RMA yüzdeleri var. Kart sorunlu deyip desteksiz atmadan önce biraz araştırın.

1.jpg

Fanboy koktu.
Emir kipi ile konuşmamalısınız.

Artık AMD ekran kartlarında sorun yaşayan insan sayısı çok azaldı. Zaten iki sorun var çoğunlukla, wattmann ve siyah ekran sorunları.

Siyah ekran sorunları çok kolay çözülüyor, donanım ile alakalı olmayan bir sorun.

Wattmann sorunları ise güç kaynağından kaynaklı oluyor. Eğer gidip bakkaldan 69420W PSU alıp, 5700XT takarsanız wattmann tabii ki devreye girecektir. Düzgün PSU ile AMD ekran kartı kullanırsanız, bir ömür boyu sıkıntısız kullanırsınız.

Horizon Zero Dawn, her konsol portunun tattığı optimizasyon sorunu yaşıyor. Yüksek ihtimal birkaç aya patchler ile düzelteceklerdir. Kartların performansları şaşırttı.

Ne fanboyu yahu :D şu kör gözlerinizi açın foruma bir bakın kimler kimler sorun yaşıyor bu RX serisi kartlarla. Kalitesiz PSU sorunuymuş :D AMD kartı bir ömür boyu sıkıntısız kullanmak mı? Aşırı komik. RX serisi donanımsal ve yazılımsal olarak sorunlu kartlar.

Uzun zamandır sıkıntı yaşayıp konu açanı görmedim. Neye göre hala sorunlu? Kendi tecrübelerinizi mi aktarıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı