Tüm Ekran Kartlarının Horizon Zero Dawn Testi

Ben 1050 TI fanlarını merak ediyorum, her yerde RX 560'ı yerin dibine sokuyorlardı ; sonuç ortada, çok yakınlar ama sorsan dağlar kadar fark var.

Oyuna sahip değilim, şimdi ne dersem yanlış olur. Malum yoldan test etme amaçlı indireyim en iyisi, zaten bu oyun konsoldan portlandığı için illa ki böyle bir durum olacaktı. Bakınız: Detroit Become Human, RDR 2 gibi oyunlar örnek olabilir. Bu yüzden açıkçası çok kafaya takmıyorum, konsoldan gelen birçok oyun bozuk.

Benim esas ilgimi çeken, 3000 TL civarına bulunabilen 5600xt'nin, 5000 TL civarına bulunabilen rtx 2070'le neredeyse birebir aynı sonucu vermesi. Belki sadece bu oyun içindir, oyun oynayan birisi olmadığımdan diğerlerinin sonuçları nasıl olur bilmiyorum, ama sonuçlar genel olarak böyleyse, amd driver sorunlarını düzeltebilir ise, nvidia oyun alanında boşuna para israfı olmaya başlar. Ama amd hala kurumsal kartlarda nvidia'yı yakalayamadı, darısı onun başına inşallah.

Konsoldan portlanan oyunlarda AMD ekran kartları nedense daha iyi performans veriyor. Ben konsolda kullanılan AMD GPU nun etkisi olduğunu düşünüyorum. Aksi taktirde RX 5600 XT ile RTX 2070 arasında diğer oyunlarda ciddi performans farkı mevcut. Bknz.

RX 5700 XT sorunlar devam ediyor mu?

RX 5700 XT sorunlar devam ediyor mu?
Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar benim kullandığım MSI RX 5700 XT Gaming X modelinde sorunlar devam ediyordu. Alıcısı çıktı artık bende daha fazla dayanamadım ve kartı sattım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…